Reklama

Slovák ve Fabii minul sjezd z dálnice a našel „skvostné” řešení: otočit se v tunelu

Pro slabší jedince jsou v tunelu i šipky ukazující, že obousměrný vážně není. A byly tu i jiné indicie. Řidič přesto svůj ďábelský plán dokonal.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Slovák ve Fabii minul sjezd z dálnice a našel „skvostné” řešení: otočit se v tunelu

9.3.2018 | Mirek Mazal

Pro slabší jedince jsou v tunelu i šipky ukazující, že obousměrný vážně není. A byly tu i jiné indicie. Řidič přesto svůj ďábelský plán dokonal.

Slovenský řidič zelené Škody Fabia druhé generace na cestě z Čadce na Žilinu minul dálniční sjezd. To se může stát, v takovém případě rozumný člověk prostě pokračuje dál a použije další sjezd. Naštve to, ale co se dá dělat? Tento člověk došel k závěru, že existuje i alternativní řešení a chybu se rozhodl napravit tím nejhloupějším představitelným způsobem. Zhruba po 700 metrech vjel do tunelu směr Považský Chlmec, kde se pustil do naprosto nepochopitelných manévrů.

Šofér nejprve minul odstavné místo pro porouchaná vozidla, prudce zabrzdil a rozhodl se otočit. Po zastavení v pravém pruhu si dokonce spletl blinkr a řidič za ním měl plné ruce práce, aby přímo do stojící Fabie nenaboural - z blikajících brzdových světel je jasné, že řidič bílého auta se snažil vyhnout srážce vší silou. Duchapřítomný pilot naštěstí stihl včas zareagovat a těsně dobrzdil. Utřel pot, kousek couvnul a sebevraha v českém hatchbacku objel. Jen co se minuli, zezadu se přiřítil tahač s návěsem. Kdyby trucker nedával pozor, mohli všichni skončit špatně. Neskončilo, ale ani tím neskončil celý příběh.

Jako by to nebylo málo, zelená Fabia se na místě otočila a vydala se zpět v protisměru. Jen duchapřítomnost operátora tunelu zabránila horším následkům. Ten na vjezdu nastavil červenou a tím zastavil další vozy mířící do tunelu. Řidiči bílého Citroënu Berlingo v pravém pruhu nechápal ani černého Mercedes GLE nemohli uvěřit vzniklé situaci, raději couvli, aby člověk v opačném směru nerušeně proklouzl a zmizel z dohledu.

Snad psychicky labilní jedinec ve Škodě šlápl na plyn a vydal se hledat přejetý sjezd z dálnice. Dojel k odbočce, ale zůstal stát v rychlém pruhu, kde do něj mohl narazit kdokoliv. A že se takové autonehody nezřídka stávají. Po chvíli projede několik aut a hazardér odbočí, tentokráte už správným směrem. Při posledním manévru ještě úspěšně vjede do cesty stříbrnému Mercedesu, ale to už je v celém tomto silničním hororu jen detail.

Pozoruhodné je, že se nakonec nikomu nic nestalo - převaha štěstí nad rozumem tady byla ohromná. Že není moudré cokoli ze zachyceného na dálnici vykonávat, nemusíme dodávat. Že na silnici je třeba počítat s čímkoli, ale ve světle viděného raději připomeneme...

Slovák ve Fabii minul sjezd z dálnice a našel „skvostné” řešení: otočit se v tunelu - 1 - Skoda Fabia slovensky ridic se otacel v tunelu 01Slovák ve Fabii minul sjezd z dálnice a našel „skvostné” řešení: otočit se v tunelu - 2 - Skoda Fabia slovensky ridic se otacel v tunelu 02Slovák ve Fabii minul sjezd z dálnice a našel „skvostné” řešení: otočit se v tunelu - 3 - Skoda Fabia slovensky ridic se otacel v tunelu 03Slovák ve Fabii minul sjezd z dálnice a našel „skvostné” řešení: otočit se v tunelu - 4 - Skoda Fabia slovensky ridic se otacel v tunelu 04Slovák ve Fabii minul sjezd z dálnice a našel „skvostné” řešení: otočit se v tunelu - 5 - Skoda Fabia slovensky ridic se otacel v tunelu 05Slovák ve Fabii minul sjezd z dálnice a našel „skvostné” řešení: otočit se v tunelu - 6 - Skoda Fabia slovensky ridic se otacel v tunelu 06Slovák ve Fabii minul sjezd z dálnice a našel „skvostné” řešení: otočit se v tunelu - 7 - Skoda Fabia slovensky ridic se otacel v tunelu 07Slovák ve Fabii minul sjezd z dálnice a našel „skvostné” řešení: otočit se v tunelu - 8 - Skoda Fabia slovensky ridic se otacel v tunelu 08
Slovenská Národní dálniční společnost natočila dálničními kamerami nezodpovědnou jízdu řidiče Fabie. Ten by snad raději měl vyhledat odbornou lékařskou pomoc

Zdroj: Žilinak@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše