Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
SsangYong má hotové dotykové ovládání oken, do prodeje jej uvede ještě letos
6.2.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
U korejských automobilů nebudou potřeba k otevírání a zavírání oken tlačítka. Firma přislíbila i další inovace, aktuálně již testuje elektrické Tivoli.
SsangYong máme zafixovaný jakožto výrobce aut, která mnoho krásy nepobrala. Spíše naopak byla ošklivější než cokoliv, co kdy dostalo čtyři kola a volant. To je však zjevně hudba minulosti, stávající modely značky jsou již moderní stroje obdařené o poznání atraktivnějším vzhledem. A co více, do budoucna dostanou i technologii, kterou jim ostatní automobilky možná budou i závidět.
SsangYong oznámil, že má hotové automatické otevírání a zavírání oken za pomoci dotyku samotných oken. Jak moc je něco takového praktické, posuďte sami, značka vlastněná indickým konglomerátem Mahindra ale chce tuto toto řešení představit zákazníkům ještě před koncem roku. Interní prezentaci již Korejci mají za sebou, neboť systém byl během pátečního dne představen prezidentu společnosti Choi Jong-sikovi i dalším zaměstnancům značky. Ti ostatně za původní myšlenkou i stáli, aktuálně tak dostali příležitost si ji rovnou vyzkoušet.
Při té příležitosti Choi Jong-sik prohlásil, že „společnost bude pokračovat ve vývoji produktů příští generace, které nejen splňují touhy zákazníků, ale zároveň vytváří nový trend, kdy jsou podporovány kreativní nápady a inovativní výzkum“. Jen u ovládání oken, kdy se skla dotknete rukou a není tak třeba tlačítek, zjevně nezůstane.
Korejská automobilka ostatně již oznámila, že během příštích tří let dojde k odhalení tří nových modelů. Prvním z nich se přitom stane nová generace velkého SUV Rexton. Kromě toho SsangYong počítá do roku 2020 s nemalou elektrifikací svého portfolia, pročež aktuálně již testuje Tivoli, které se obejde bez spalovacího motoru.




















Korejský SsangYong ještě letos odhalí dotykové ovládání oken. Kromě toho již pracuje na elektrické verzi SUV Tivoli
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Ferrari pošle své zpackané elektrické Luce přímo do zdi
3.6.2026
Na nenápadném místě v polském vnitrozemí stojí nedaleko od Česka ráj superaut, kde vedle sebe jen tak postávají Ferrari, Bugatti či Pagani
2.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- 8h Spa-Francorchamps: Vítězí BMW, YART vede celkově včera 21:08
- Suverenním vítězem Sprintu Marc Marquez včera 15:28
- Tourist Trophy 2026 skončila, Dean Harrison byl prohlášen vítězem Senior TT včera 14:30
- Salač si vyjel 1. řadu, když obsadil 2. místo včera 14:21
- Pole Position si vyjel Marc Marquez včera 11:31
Nejnovější články
Němci vytáhli nový sporťák se skoro zázračnými parametry, úspěch mu přesto nevěštíme
před hodinou
Elektrický propadák Audi kapituloval, majitele ničí drsnými propady hodnoty. Tady jde o víc než 2 miliony za desítky tisíc km
před 2 hodinami
Čechy milovaný, ale jinde nechtěný propadák VW koupíte po konci výroby i jako špičkový kombík za skoro směšné peníze
včera
Bugatti začalo prodávat svou první televizi. Vidíte ji celou, na fotce nic nechybí
včera
„Ukradené” superauto vazebně stíhaného pilota Formule 1 se najednou objevilo v prodeji za 240 milionů. Říká to vlastně vše
včera
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 06.06. 22:53 - řidičBOB
- e90 330i 2006 250kkm + náhradní motor 06.06. 13:48 - pavproch
- whitelist & blacklist 06.06. 00:33 - mattonecz
- Porsche - vse o sportovnich modelech 06.05. 19:53 - mattonecz
- S větrem ve vlasech.... 06.05. 17:17 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.05. 09:37 - Truck Daškam
- Kdo má přednost? 06.05. 09:20 - Truck Daškam
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 06.05. 08:51 - Brus
