Reklama

Tento řidič zničeho nic zdemoloval své auto na rovné sinici. Co se tu jen mohlo stát?

Rovná silnice obvykle není tím místem, kde by lidé ztráceli kontrolu nad auty a končili mimo ní. Tady se to ale stalo a jako nezřídka je to poučné pro nás všechny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tento řidič zničeho nic zdemoloval své auto na rovné sinici. Co se tu jen mohlo stát?

28.2.2018 | Mirek Mazal | 12 příspěvků

Rovná silnice obvykle není tím místem, kde by lidé ztráceli kontrolu nad auty a končili mimo ní. Tady se to ale stalo a jako nezřídka je to poučné pro nás všechny.

Silnice s dlouhými rovnými úseky nemusí být automaticky bezpečné, naopak se na nich kolikrát stává docela dost nehod. Důvody ale bývají buď ve ztrátě pozornosti nebo nesprávném předjíždění, k obojímu takové cesty přirozeně svádí. V prvním případě vás prostě uspí charakter silnice, na kterém musíte jen občas mírně zatočit, ve druhém vám dodají dlouhé rovinky příliš mnoho sebevědomí. Případ, který vám ukážeme dnes, je jiný, přesto se odehrál na zcela rovném úseku, skončil dost smutně a na jeho začátku stála zbytečná řidičská chyba.

Na videu níže vidíme jet první generaci Hondy CR-V vyráběnou mezi lety 1995 a 2001. To není prototyp dokonale ovladatelného auta, tuplem po tolika letech, řidič by s ním tedy měl zacházet rozvážněji. Šofér černého SUV se tím neřídil a i když jel po sice užší, ale jinak rovné silnici, během pár chvil se ocitl na střeše v lese.

Příčinou si nemůžeme být zcela jisti, ze snímku to ale vypadá, že šofér jel ve vláčku za ostatními účastníky provozu, a tak neměl dostatečný rozhled před sebe. Když se pak zpod auta před ním vynořil zdánlivě velký výtluk, zareagoval zbrklým úhybným manévrem vpravo. Udělal to skutečně příliš razantně, auto s dost možná nedokonale fungujícími tlumiči to „rozhoupalo” a chvíli se po silnici potácelo jak neohrabaný tanečník. Po několika marných korekcích CR-V přešlo do přetáčivého smyku a vyjelo mimo silnici na kraj lesa, kde narazilo do příkopu a převrátilo se na střechu.

Štěstím budiž, že dotyčnému se nic vážného nestalo, jeho auto je ale totálně zničené. A vypadá to vážně na řidičskou chybu. Jednak je lepší držet si větší odstup a když o zrovna z jakéhokoli důvodu neděláte, je třeba na rychlá zjištění reagovat adekvátně. Je sice hezké chtít se vyhnout díře v silnici a tím ochránit podvozek, pokud se o to ale pokusíte příliš zbrkle, může vás to přivést do horší situace. Někdy je tak lepší zatnout zuby a výmolem prostě projet - v lepším případě to skončí bez poškození vozu, v horším proraženou pneumatikou či zničeným ráfkem. Obojí je ale lepší než auto na střeše...

Tento řidič zničeho nic zdemoloval své auto na rovné sinici. Co se tu jen mohlo stát? - 1 - Honda CRV dostala smyk na rovne silnici 01Tento řidič zničeho nic zdemoloval své auto na rovné sinici. Co se tu jen mohlo stát? - 2 - Honda CRV dostala smyk na rovne silnici 02Tento řidič zničeho nic zdemoloval své auto na rovné sinici. Co se tu jen mohlo stát? - 3 - Honda CRV dostala smyk na rovne silnici 03Tento řidič zničeho nic zdemoloval své auto na rovné sinici. Co se tu jen mohlo stát? - 4 - Honda CRV dostala smyk na rovne silnici 04Tento řidič zničeho nic zdemoloval své auto na rovné sinici. Co se tu jen mohlo stát? - 5 - Honda CRV dostala smyk na rovne silnici 05Tento řidič zničeho nic zdemoloval své auto na rovné sinici. Co se tu jen mohlo stát? - 6 - Honda CRV dostala smyk na rovne silnici 06
K neštěstí stačilo rozhoupat auto s vysokým těžištěm a nedokonalou technikou prudkým úhybným manévrem. Tato nehoda se vážně nemusela stát

Zdroj: Road Cams@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše