-

Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí

Oba mají přes 600 koní a přesto překypují luxusem. Pokud chcete vůz, který touží být tím nejlepším ze všech světů, je to jeden z těchto dvou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí

15.4.2018 | Petr Miler | 1 příspěvek

Oba mají přes 600 koní a přesto překypují luxusem. Pokud chcete vůz, který touží být tím nejlepším ze všech světů, je to jeden z těchto dvou.

Soupeři pro tohle klání jsou na první pohled velmi vyrovnaní. Na jedné straně letištní dráhy stojí BMW M760Li, které disponuje výkonem 610 koní, točivým momentem až 800 Nm a pohonem 4x4. Na druhé straně je Mercedes-AMG S63, který má dokonce 612 koní, 900 Nm a také pohon 4x4. Jenže má to háček - tohle jsou specifikace obou aut pro země s pravostranným provozem, ty ostatní dostávají v případě Mercedesu variantu bez pohonu všech kol. A to je poněkud diskriminující.

Proto má tohle klání v podání britského Carwow jasného favorita - BMW, které má nejen pohon všech kol, ale také více jak o polovinu větší motor, což by mohlo znamenat výhodu aspoň v určitých otáčkách. Klíčová je ale ona čtyřkolka, neboť ve sprintu na 400 metrů je právě pohon všech kol výhodou, kterou je těžké smazat v dalším průběhu. Jistě, pokud bude mít jedno auto 300 a druhé 600 koní, na vítězství to stačit nebude, ale tady? Navíc M760Li by coby největší monstrum svého druhu (větší motor mezi podobnými auty žádné jiné nemá) bylo favoritem v každém podobném klání.

Nebudeme vás napínat, vyhraje i v tomto, je to ale docela nepřesvědčivé. Jen dvě desetiny sekundy na 400 metrech nejsou s ohledem na lepší techniku mnoho a ani start není v podání BMW o tolik lepší než u Mercedesu. Třída S od AMG je v podstatě celý sprint vyrovnaným soupeřem nebo je rychlejší a všechno ztratí na startu. To nakonec později potvrdí klání s letmým startem, ve kterém má Mercedes navrch, třebaže roli tu hraje i rychlost podřazení automatu (startuje se na vyšší než optimální stupeň).

To je docela překvapivé - čekali bychom, že M760Li tady bude kralovat vždy a jako zadokolka si S63 od AMG pořádně neškrtne. Realitou nicméně je, že BMW má i v tomto případě co dělat, aby bylo rychlejší a stát proti němu „česká” verze Mercedesu s pohonem 4Matic a stovkou za 3,5 sekundy, velmi pravděpodobně by prohrálo. Pro Mnichov to musí být zklamání, když už sáhl po více jak šestilitrovém dvanáctiválci s dvěma turby a skoro nekonečným potenciálem, třebaže je může těšit, že v testu brzd byl jejich stroj i přes vyšší hmotnost lepší. Podívejte se na to všechno sami...

Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí - 1 - Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li acceleration drag 01 Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí - 2 - Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li acceleration drag 02Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí - 3 - Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li acceleration drag 03Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí - 4 - Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li acceleration drag 04Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí - 5 - Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li acceleration drag 05Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí - 6 - Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li acceleration drag 06Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí - 7 - Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li acceleration drag 07Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí - 8 - Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li acceleration drag 08Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí - 9 - Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li acceleration drag 09Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí - 10 - Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li acceleration drag 10Supervýkonné luxusní sedany si to rozdaly ve sprintu. A jeho průběh vás asi překvapí - 11 - Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li acceleration drag 11
Docela překvapivý průběh má klání BMW M760Li s Mercedesem-AMG S63 pouze se zadním pohonem

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše