- -

Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné

Co takhle jezdit v Octavii a pro okolí vypadat jako v 911? Porsche tohle dokáže - ne na filmovém plátně, ale v reálném čase převleče jedno auto za jiné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné

11.1.2018 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Co takhle jezdit v Octavii a pro okolí vypadat jako v 911? Porsche tohle dokáže - ne na filmovém plátně, ale v reálném čase převleče jedno auto za jiné.

Závodní Porsche 919 Hybrid má za sebou nadmíru úspěšnou historii. Během pouhých čtyř let nastoupilo k třiatřiceti podnikům, ve kterých šestatřicetkrát skončilo na pódiu (v sezóně 2015 automobilka nasadila hned tři kusy) a šestnáctkrát skončilo na prvním místě. Započítány jsou do toho přitom i tři po sobě jdoucí vítězství v závodě 24 hodin Le Mans.

Kromě okruhu Le Sarthe prototyp osazený přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem a elektromotorem zabodoval také v Silverstone, na Nürburgringu, v Mexiku či v americkém Austinu. A když se na statistiku zadíváme podrobně, zjistíme, že Porsche 919 Hybrid nevyhrálo pouze v belgickém Spa, jinak jezdci automobilky ze Zuffenhausenu přivezli pohár z každého okruhu, který navštívili.

S koncem loňské sezóny však tato sklizeň skončila, neboť Porsche se rozhodlo, že půjde zkusit své štěstí do ryze elektrické Formule E. Tato série díky stále větší účasti automobilek patří mezi nejvíce se rozvíjející, oproti sérii Le Mans však jde tak trochu o sešup. Přeci jen zde provozované monoposty jsou v podstatě jen trochu přerostlejšími motokárami, nikoliv vrcholnými prototypy.

Proč zrovna o 919 mluvíme? Protože právě s tímto superstrojem nyní Porsche vyrazilo do městských ulic. Tak to alespoň na první pohled vypadá na novém videu, které německá automobilka vypustila do světa. Pokud se ale na prototyp zadíváte, odhalíte jisté nesrovnalosti.

Ve skutečnosti totiž nejde o 919 Hybrid, nýbrž o Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Němci však na jeho střechu nainstalovali 3D projektor, který karoserii pětidveřového liftbacku pokrývá obrazem závodního prototypu. Podle automobilky jde přitom o první takový počin na světě a lidé jsou z toho unešeni - video má za pár dnů po zveřejnění neskutečných 18 milionů zhlédnutí. A i když je na Youtube „promítáno” také jako reklama, je to beztak výjimečné číslo.

Že by lidé snili o tom, jak si na své obyčejné auto namontují podobný projektor a pro okolí budou vypadat, jako by místo Škody Octavia řídili třeba Porsche 911? Kdo ví - s oním projektorem na střeše by to bylo si trochu okaté, ale víte, co může časem dokázat miniaturizace...

Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné - 1 - Porsche 919 Hybrid 3D projektor videoscreen 01Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné - 2 - Porsche 919 Hybrid 3D projektor videoscreen 02Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné - 3 - Porsche 919 Hybrid 3D projektor videoscreen 03Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné - 4 - Porsche 919 Hybrid 3D projektor videoscreen 04Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné - 5 - Porsche 919 Hybrid 3D projektor videoscreen 05Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné - 6 - Porsche 919 Hybrid 3D projektor videoscreen 06Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné - 7 - Porsche 919 Hybrid 3D projektor videoscreen 07Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné - 8 - Porsche 919 Hybrid 3D projektor videoscreen 08Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné - 9 - Porsche 919 Hybrid 3D projektor videoscreen 09Svět žasne nad tím, jak Porsche dokáže udělat z jednoho auta na pohled úplně jiné - 10 - Porsche 919 Hybrid 3D projektor videoscreen 10
Porsche za pomoci 3D projektoru změnilo Panameru Turbo S E-Hybrid na závodní 919 Hybrid. Tímto způsobem by se vrcholným supersportem mohlo stát skoro cokoli...

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše