Americké čištění mnohaproudé dálnice od sněhu je symfonie pro šest pluhů

Synchronizovaná souhra šesti řidičů velkých sněhových pluhů je hezká podívaná. Profesionálové jedním tahem shrnuli sníh z celé dálnice.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Americké čištění mnohaproudé dálnice od sněhu je symfonie pro šest pluhů

26.2.2019 | Mirek Mazal

Synchronizovaná souhra šesti řidičů velkých sněhových pluhů je hezká podívaná. Profesionálové jedním tahem shrnuli sníh z celé dálnice.

Ministerstvo dopravy amerického státu Minnesota zveřejnilo záběry z neobvykle propracovaného systému odstraňování sněhové nadílky z tamních dálnic. Je na co koukat, protože se do akce v jeden okamžik zapojilo hned šest sypačů s radlicí na přídi. Synchronizovaný průjezd v mírném zástupu zablokoval všechny pruhy dálnice, ale řidiči mohli být vděční za pečlivě odhrnutou cestu bez klouzavého povrchu.

Koordinovaná práce se blíží uměleckému dílu, je radost sledovat, jak se valící se stěna pluhů bleskově postará o odstranění sněhové pokrývky od středových svodidel až ke krajnici. Poslední v řadě nákladních vozidel za sebou veze speciální přívěs, který se vyhne do strany a radlicí odklidí sníh i z nájezdových pruhů. Nejlepším okamžikem je připojení šestého šoféra z nájezdu, který se přidá do sehrané kolony ze strany a naváže na kolegy z údržby silnic.

Promyšlená taktika trochu zdržuje řidiče, kteří jedou bezprostředně za pluhy - blikající vozy se drží těsně u sebe, takže je nemůže proto je nikdo nemohl předjet. I tito řidiči ale jistě ocení celkově pozitivní přínos pro provoz po dálnici - ani dva nebo tři pluhy by tady nestačily na to, aby se sníh dostal z celé dálnice a ne jen z jednoho pruhu do jiného...


Americké čištění mnohaproudé dálnice od sněhu je symfonie pro šest pluhů - 1 - Pluhovani silnic v USA foto 01Americké čištění mnohaproudé dálnice od sněhu je symfonie pro šest pluhů - 2 - Pluhovani silnic v USA foto 02Americké čištění mnohaproudé dálnice od sněhu je symfonie pro šest pluhů - 3 - Pluhovani silnic v USA foto 03Americké čištění mnohaproudé dálnice od sněhu je symfonie pro šest pluhů - 4 - Pluhovani silnic v USA foto 04Americké čištění mnohaproudé dálnice od sněhu je symfonie pro šest pluhů - 5 - Pluhovani silnic v USA foto 05Americké čištění mnohaproudé dálnice od sněhu je symfonie pro šest pluhů - 6 - Pluhovani silnic v USA foto 06Americké čištění mnohaproudé dálnice od sněhu je symfonie pro šest pluhů - 7 - Pluhovani silnic v USA foto 07Americké čištění mnohaproudé dálnice od sněhu je symfonie pro šest pluhů - 8 - Pluhovani silnic v USA foto 08
Hezká a promyšlená taktika odklizení sněhu na severu USA vyčistí celou dálnici neskutečné rychle

Zdroj: Minnesota Department of Transportation@Facebook

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše