Reklama

Tady je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh

Snad každý už se někdy setkal s řidiči, kteří bezdůvodně blokují levý pruh na dálnici, v nejhorším případě za volantem kamionu. Jak se jich elegantně zbavit?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tady je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh

1.4.2018 | Petr Miler

Snad každý už se někdy setkal s řidiči, kteří bezdůvodně blokují levý pruh na dálnici, v nejhorším případě za volantem kamionu. Jak se jich elegantně zbavit?

Pro rozumného člověka jde o těžko pochopitelné jednání, přesto se jej někteří řidiči dokola dopouštějí. Bez zjevné příčiny setrvávají v levém pruhu na dálnici, i když je ten (není-li jich rovnou více) po jejich pravé ruce volný. Jsou tedy případy, kdy se můžeme přít, jestli nešlo třeba jen o projev nepozornosti při záměrné jízdě v levém pruhu po dálnici, na které jízda v pravém hrozí upadnutím všech čtyř kol. Ale v momentě, kdy na kvalitní dálnici není v dohledu jediné auto, nedává takové jednání žádný smysl. Rozumný řidič se drží co nejvíce pravé strany silnice, ať jede jakoukoli rychlostí.

Co ale s těmi, kteří se tohoto jednoduchého pravidla nedrží? Jde-li o osobní auto, způsoby se ještě najdou, byť ne všechny jsou dokonale legální řešení. Ale co s dlouhým, širokým a těžkým kamionem, jehož řidiči je těžké „se ukázat”, natož pak jej přimět korigovat své jednání? Bude-li za volantem bude sedět nějaký psychopat, který levý pruh blokuje schválně, může se snažit vás blokovat třeba i při předjíždění jinými pruhy. A to už není legrace, za nepříznivé shody okolností to v dálničních rychlostech může vést i k těžké nehodě. Takže někteří raději čekají a čekají, až se dotyčný umoudří nebo dálnici opustí, což z nějakého důvodu dříve nebo později stane.

Ale co do té doby? Přiložené video zachycuje přesně takovou situaci a vykresluje i řešení, jak kamion rychle a elegantně dostat do pruhu, kam v tu chvíli patří. Prostě ho tam odcvrnknete prstem jak obtěžující hmyz a pokračujete dále... Dobře, je to vtip, trik, ale v dnešní aprílový den snad pobaví. A kdo kdy zažil nějaké trápení ze zabedněným kamioňákem, možná mu dobře po duši mu udělá už pohled na takové „řešení”. Kéž by to v reálném životě fungovalo takhle snadno, kéž by...

Tady je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh - 1 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 01Tady je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh - 2 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 02Tady je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh - 3 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 03Tady je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh - 4 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 04Tady je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh - 5 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 05Tady je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh - 6 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 06Tady je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh - 7 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 07
V praxi to tak snadno nepůjde, ale pro pobavení...

Petr Miler

Další zajímavé články:

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše