Reklama

Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla

Z aut zmizela a těžko se na ně kdy vrátí. Tedy alespoň ve skutečném světě, v tom virtuálním je lze snadno přičarovat i současným modelům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla

5.9.2017 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Z aut zmizela a těžko se na ně kdy vrátí. Tedy alespoň ve skutečném světě, v tom virtuálním je lze snadno přičarovat i současným modelům.

Chybí vám v moderních autech vyklápěcí světla? Zmizela hlavně kvůli aerodynamice, ochraně nepozorných chodců a hmotnosti a i když na některých přežila až do 21. století, dnes už mají všechna vyráběná auta na světě pevné světlomety. Pokud byste po nich tedy zatoužili, bude třeba hledat mezi ojetinami a... nebo ne?

Bohužel ano, kolegové z britského Car Throttlu ale rozhodli fantazírovat a nechalki si namalovat, jak by vypadalo, kdyby moderní sporťáky měly vyklápěcí světla. A ne jen tak ledajaká - konkrétně vyklápěcí světla svých předchůdců. Někdy ne zrovna přímých, třeba Porsche Cayman dostal světla ve stylu 928, ale to tu není až podstatné.

Všechny vypadají vtipně a u dobré poloviny jsme se skutečně zasmáli. Ne ale proto, že bychom neměli rádi vyklápěcí či jakkoliv jinak schovávací světla, rádi je máme jako snad všichni nadšenci, dokonce jsme je označili za jednu z věcí, které z aut mizí a kterých je proto škoda.

Těžko říci, jak moc vážně byl tento pokus míněn a jak moc chtěl právě pobavit, na výsledek se ale nedívá špatně. Světla z 80. či 90. let na autě z 21. století obvykle designově příliš nefungují a v reálném světě by povětšinou potřebovala trochu jiné ztvárnění. Jsou ale hezkou připomínkou toho, co bylo, není a zřejmě už ani nikdy nebude...

Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla - 1 - Moderni sportaky vyklapeci sveta Car Throttle 01Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla - 2 - Moderni sportaky vyklapeci sveta Car Throttle 02Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla - 3 - Moderni sportaky vyklapeci sveta Car Throttle 03Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla - 4 - Moderni sportaky vyklapeci sveta Car Throttle 04Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla - 5 - Moderni sportaky vyklapeci sveta Car Throttle 05Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla - 6 - Moderni sportaky vyklapeci sveta Car Throttle 06Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla - 7 - Moderni sportaky vyklapeci sveta Car Throttle 07Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla - 8 - Moderni sportaky vyklapeci sveta Car Throttle 08Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla - 9 - Moderni sportaky vyklapeci sveta Car Throttle 09Takhle by vypadaly moderní sporťáky, kdyby zase mohly mít vyklápěcí světla - 10 - Moderni sportaky vyklapeci sveta Car Throttle 10
Pokud by náhodou nová auta vyklápěcí světla dostat mohla, vypadala by zřejmě jinak. I tak je to ovšem hezká reminiscence

Zdroj: Car Throttle

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama