- -

Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video)

Když na rovince v protisměru nejede žádné auto, nejste sami, koho může napadnout předjíždět. A právě proto je třeba sledovat i provoz za vámi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video)

7.10.2016 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Když na rovince v protisměru nejede žádné auto, nejste sami, koho může napadnout předjíždět. A právě proto je třeba sledovat i provoz za vámi.

Situace, kterou můžete vidět na videu níže, není vůbec neobvyklá a může pramenit i z námi dříve probíraných přehlížených řidičských chyb, které vás mohou i zabít. Jedno auto předjíždí kolonu dalších, nákladních i osobních, na dlouhé rovince. V našich končinách je spousta míst, kde je takovýto krok zcela normální, bezpečný a často praktikovaný. Může se ale stát, že řidičů, kteří na daném místě chtějí předjíždět, je víc než jeden.

V tu chvíli je potřeba dávat pozor, ať už jste v levém a fičíte kolem kolony nebo se z ní chystáte vynořit a sami začít předjíždět. Ti první si musí dávat pozor na ty, co ten pozor nedávají a vyjedou tak, jak to předvedl řidič stříbrného sedanu na tomhle videu. Při zahájení předjíždění přehlédl černé SUV a když si ho všiml, zbrkle strhl řízení doprava. Ke kontaktu aut nedošlo, ovšem pilot stříbrného vozu ztratil kontrolu a po marné snaze srovnat smýkající se vůz narazil do svodidel na levé straně silnice.

Jistě, možná měl SUV ve slepém úhlu a do zrcátek se díval. A dost pravděpodobně by méně zbrklý, dovednější řidič udržel své auto na cestě i při takovémto úhybném manévru. Tohle je tedy jistě extrémní případ, ovšem nastat může a nejlépe ukazuje, jaké následky může nedbalé sledování provozu okolo vašeho auta mít. Však se na to podívejte sami, my už jen dodáme, že navzdory ošklivě vypadajícímu nárazu nebyl při této nehodě nikdo vážně zraněn.

Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video) - 1 - Proc se pri predjizdeni divat do zrcatek video 01Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video) - 2 - Proc se pri predjizdeni divat do zrcatek video 02Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video) - 3 - Proc se pri predjizdeni divat do zrcatek video 03Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video) - 4 - Proc se pri predjizdeni divat do zrcatek video 04Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video) - 5 - Proc se pri predjizdeni divat do zrcatek video 05Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video) - 6 - Proc se pri predjizdeni divat do zrcatek video 06Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video) - 7 - Proc se pri predjizdeni divat do zrcatek video 07Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video) - 8 - Proc se pri predjizdeni divat do zrcatek video 08Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video) - 9 - Proc se pri predjizdeni divat do zrcatek video 09Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video) - 10 - Proc se pri predjizdeni divat do zrcatek video 10Takhle můžete dopadnout, když se při předjíždění nedíváte do zrcátek (video) - 11 - Proc se pri predjizdeni divat do zrcatek video 11
Vždy může předjíždět ještě někdo, a tak je vždy třeba se mít na pozoru...

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama