Reklama

Takhle se parkuje v Chorvatsku. Ještě buďme rádi, že žijeme, kde žijeme (video)

Až si zase přečtete o tom, že Češi neumí parkovat, vzpomeňte si na tuto scenérii. Můžete tipovat, co by autor takového výroku říkal o Chorvatech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle se parkuje v Chorvatsku. Ještě buďme rádi, že žijeme, kde žijeme (video)

10.10.2016 | Marek Bednář | 9 příspěvků

Až si zase přečtete o tom, že Češi neumí parkovat, vzpomeňte si na tuto scenérii. Můžete tipovat, co by autor takového výroku říkal o Chorvatech.

Pokud si všímáte toho, jak lidé okolo vás parkují (a že to někdy nejde jinak...) pravděpodobně jste četli náš včerejší článek o tom, co o člověku říká jeho styl parkování. Nebyl sice míněn dokonale vážně, přesto dával šanci pochopit chování některých řidičů, kteří se na parkovištích chovají jako exoti. Není výjimečné na ně narazit, přesto nelze říci, že by se tak chovala většina řidičů nebo snad všichni. To ale platí o České republice či Slovensku.

Níže přiložené video vám ukáže, že ne až tak daleko od našich hranic je situace docela jiná. Pochází z Chorvatska, nám dobře známé balkánské země a ukazuje pár minut z provozu parkoviště u obchodu. A slovo „chaos” je to jediné, které vás po jeho zhlédnutí napadne.

Není to parkoviště zrovna těsné, i když jsme už viděli i prostornější parkování, ovšem co má dobře půlka aut na videu společného, je to, že si s nějakými čarami či jiným logickým pořádkem hlavu nelámou. Do vymezeného prostoru se nějak pokusí zaparkovat, ale u pokusu i zůstane - alespoň trochu přesně podle čar tu stojí naprostá hrstka aut.

Můžete namítnout, že se další řidiči mohou adaptovat podle pár prvních, ale ani takovou logiku tady nevidíme. Ostatně, máme tu pět řad parkujících aut a vliv jedné řady na druhou je pochopitelně nulový. A ni v té jedné neplatí, že by vozy na jednom konci stály v podobné pozici jako na tom druhém.

Autor videa konstatuje, že „Chorvati opravdu neví, jak dobře zaparkovat,” a je to spíše decentní vyjádření. Jejich parkování se zdá být naprosto chaotické a nějakou poruchu osobnosti byste na jeho základě mohli přiřknout kde komu. Tak si na toto video vzpomeňte, až si zase někde přečtete, že čeští řidiči neumějí parkovat - není to tak zlé, není...

Takhle se parkuje v Chorvatsku. Ještě buďme rádi, že žijeme, kde žijeme (video) - 1 - Jak se parkuje v Chorvatsku video 01Takhle se parkuje v Chorvatsku. Ještě buďme rádi, že žijeme, kde žijeme (video) - 2 - Jak se parkuje v Chorvatsku video 02Takhle se parkuje v Chorvatsku. Ještě buďme rádi, že žijeme, kde žijeme (video) - 3 - Jak se parkuje v Chorvatsku video 03Takhle se parkuje v Chorvatsku. Ještě buďme rádi, že žijeme, kde žijeme (video) - 4 - Jak se parkuje v Chorvatsku video 04
Jak by to asi vypadalo, kdyby tu žádná místa nalinkovaná nebyla?

Zdroj: Auto Evolution

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama