Reklama

Takhle to vypadá, když se na Nordschleife sejde 1 152 pick-upů Ram (video)

Když na srazu amerik sejde třicet, čtyřicet pick-upů, fanoušek to považuje za slušný úspěch. Tady jich bylo hodně přes tisíc, a to od jedné značky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle to vypadá, když se na Nordschleife sejde 1 152 pick-upů Ram (video)

7.11.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Když na srazu amerik sejde třicet, čtyřicet pick-upů, fanoušek to považuje za slušný úspěch. Tady jich bylo hodně přes tisíc, a to od jedné značky.

Jste-li fanoušci amerických aut, jistě vám něco říkají tamní pick-up trucky. Ne že by v nich každý příznivec bublajících V8 musel hned jezdit, ale velké auto s korbou má zkrátka něco do sebe. Když nosí dost chromu, projde i jako reprezentativní vůz, vyšší podvozek znamená, že projedete všude a že vás zima nezastihne nepřipravené. Zároveň ale očividně nejste součástí vlny popularity SUV.

Jenže na Nordschleife by člověk s pick-up truckem nejel, pokud to není Dodge Ram SRT-10 nebo závodní trophy truck. A ani jeden by tam nebyl ve svém živlu. Jak to tedy vypadá, když se na Severní smyčku Nürburgringu vypraví téměř dvanáct stovek pick-upů Ram najednou? Jako dopravní špička v Texasu, možná.

První video níže pochází má něco přes 30 minut, druhé je záznam živého přenosu a je dlouhé téměř 50 minut. Po celou dobu na nich bublají osmiválce, občas je slyšet dieselový Cummins - a je to přehlídka Ramů, jakou člověk ani na největších srazech amerik v ČR neuvidí. Nové, staré, sériové, upravené, chromované, terénní, zkrátka tu člověk uvidí snad všechno.

Nejen v České republice ale něco takového nepotkáte, ani na evropsky největších srazech amerik ve Švédsku, Německu či Maďarsku byste tolik Ramů pohromadě neviděli. Tahle spanilá jízda byla pokusem o rekord v disciplíně „Největší spanilá jízda pick-upů” a povedlo se, zástupci Guinnessovy kniha rekordů jich napočítali 1 152.

Takhle to vypadá, když se na Nordschleife sejde 1 152 pick-upů Ram (video) - 1 - 1152 pickupu ram na ringu 01Takhle to vypadá, když se na Nordschleife sejde 1 152 pick-upů Ram (video) - 2 - 1152 pickupu ram na ringu 02Takhle to vypadá, když se na Nordschleife sejde 1 152 pick-upů Ram (video) - 3 - 1152 pickupu ram na ringu 03
Některé kousky byly skutečně zajímavé

Zdroje: Jalopnik, Ram World Record

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše