- -

Takhle to vypadá, když si Ring dá naplno profík během turistických jízd (video)

Manuel Metzger se s tím za volantem upraveného AMG GT opravdu nepáral, čas BTG je 7:22. Ne všichni jsou ale z jeho jízdy nadšení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle to vypadá, když si Ring dá naplno profík během turistických jízd (video)

28.9.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Manuel Metzger se s tím za volantem upraveného AMG GT opravdu nepáral, čas BTG je 7:22. Ne všichni jsou ale z jeho jízdy nadšení.

Když jezdíte po Ringu v rámci turistických jízd, je potřeba počítat s tím, že někteří řidiči budou rychlejší než vy. Těm je potřeba co nejrychleji uhnout; samozřejmě také potkáte řidiče pomalejší než vy, kteří nezřídka pojedou v kombících, dodávkách či MPV. Ti by zase měli co nejrychleji uhnout vám, ať máte starou Mazdu MX-5 nebo Mercedes-AMG GT S, upravený u firmy Renntech.

Právě z paluby takového vozu si můžeme prohlédnout kolo v rámci turistických jízd na videu níže. Pilotem je Manuel Metzger, který na Mercedesu-AMG GT3 zvítězil ve čtyřiadvacetihodinovce právě na Severní smyčce Nürburgringu. Je tedy jisté, že automobil i okruh zná jako své boty, a že to je velmi schopný řidič. Tato jízda byla navíc testováním upraveného vozu pro Renntech.

Automobilky si většinou na testování pronajmou celý okruh jen pro sebe. Jenže to je dost drahý špás a málokterý tuner si může něco takového dovolit. Permanentka na turistické jízdy je levnější a pořád se jezdí po stejném asfaltu, třebaže je potřeba počítat s nějakým provozem a tomu svou jízdu přizpůsobit. Jednak kvůli tomu, a jednak kvůli faktu, že celý okruh není otevřený, a tak nezískáte čas na kolo.

Přesto se ale nebavíme o normálním silničním provozu, nýbrž o závodním okruhu. Sice tu platí pravidla jako i na ostatních německých silnicích, ale rychlost není omezena a stejně tak můžete jet při levém kraji vozovky. Pokud Metzger někoho předjíždí, vždycky to je zleva, což je také v souladu s pravidly. Jakkoli se „ostrá jízda profíka mezi nebohými turisty” jeví být kontroverzní, máme pocit, že taková jízda na okruh patří a ostatní si nemohou stěžovat, že jsou s ní konfrontováni, jakkoli jim Metzgerův agresivní styl nemusel být příjemný...

Takhle to vypadá, když si Ring dá naplno profík během turistických jízd (video) - 1 - Mercedes AMG GT S ostre Ringu Renntech Manuel Metzger video 01Takhle to vypadá, když si Ring dá naplno profík během turistických jízd (video) - 2 - Mercedes AMG GT S ostre Ringu Renntech Manuel Metzger video 02Takhle to vypadá, když si Ring dá naplno profík během turistických jízd (video) - 3 - Mercedes AMG GT S ostre Ringu Renntech Manuel Metzger video 03Takhle to vypadá, když si Ring dá naplno profík během turistických jízd (video) - 4 - Mercedes AMG GT S ostre Ringu Renntech Manuel Metzger video 04Takhle to vypadá, když si Ring dá naplno profík během turistických jízd (video) - 5 - Mercedes AMG GT S ostre Ringu Renntech Manuel Metzger video 05Takhle to vypadá, když si Ring dá naplno profík během turistických jízd (video) - 6 - Mercedes AMG GT S ostre Ringu Renntech Manuel Metzger video 06
Někomu se Metzgerova jízda nelíbí, my připomínáme, že není na obyčejné silnici

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama