- -

Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video)

Tohle Ferrari 488 GTB mělo brzdový systém čerstvě po servisu. Přesto došlo k selhání a řidič, údajně profík, musel vůz nemilosrdně poslat do bariéry.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video)

11.4.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Tohle Ferrari 488 GTB mělo brzdový systém čerstvě po servisu. Přesto došlo k selhání a řidič, údajně profík, musel vůz nemilosrdně poslat do bariéry.

Selhání brzd je dost nepříjemná věc, ať už se stane kdekoli. Je to ale pochopitelně tím horší, o čím výkonnější rychlejší auto se jedná a čím více je zrovna využíván jeho potenciál. Bavíme-li se o kombinaci Ferrari a závodního okruhu, zavání to průšvihem a přesně tento případ si dnes můžeme prohlédnout na videu níže.

Stal se na španělském okruhu Estoril a pikantní je o to víc, že vůz, kterému selhaly brzdy, byl čerstvě po servisu, zaměřeném právě na brzdový systém. A že to bylo relativně nové Ferrari 488 GTB. Jeho řidič má údajně zkušenosti z profesionálního závodění, v každém případě zjevně nezpanikařil. Dokázal se alespoň vyhnou Ferrari 458, které vidíme na videu v červené barvě zrovna projíždět pravotočivou zatáčkou, když se po vnitřním kačírku prožene šmouha. To je právě ona 488.

Řidič vůz stočil tak, aby do kačírku na vnějšku zatáčky vlétl bokem a tak vůz co nejvíc zpomalil. I tak ale přišel dost silný náraz do bariéry, který vůz vymrštil do vzduchu. Poškození je obrovské, ale auto zůstalo v jednom kuse. Jak dopadl řidič, nevíme detailně, autoři videa ale hovoří jen o lehčích zraněních. Ještěže tak...

Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video) - 1 - Ferrari 488 GTB selhani brzd Estoril lepsi 01Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video) - 2 - Ferrari 488 GTB selhani brzd Estoril lepsi 02Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video) - 3 - Ferrari 488 GTB selhani brzd Estoril lepsi 03Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video) - 4 - Ferrari 488 GTB selhani brzd Estoril lepsi 04Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video) - 5 - Ferrari 488 GTB selhani brzd Estoril lepsi 05Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video) - 6 - Ferrari 488 GTB selhani brzd Estoril lepsi 06Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video) - 7 - Ferrari 488 GTB selhani brzd Estoril lepsi 07Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video) - 8 - Ferrari 488 GTB selhani brzd Estoril lepsi 08Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video) - 9 - Ferrari 488 GTB selhani brzd Estoril lepsi 09Takhle to vypadá, když vám ve Ferrari v plné rychlosti selžou brzdy (video) - 10 - ferrari 488 gtb selhani brzd estoril 06
Vůz aspoň zůstal v jednom kuse, i když je dost potlučený. Řidiči se díky bohu nic vážného nestalo

Zdroje: PRonTheRoad@Facebook

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše