- -

Takhle umírá na přechodech spousta chodců. Tady se to nestalo, ne náhodou

Je to typická situace, která z nedbalosti chodce i řidiče pravidelně nosí smrt. Tady se nikomu nic nestalo i díky tomu, že za oba myslel někdo třetí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle umírá na přechodech spousta chodců. Tady se to nestalo, ne náhodou

20.10.2016 | Marek Bednář | 40 příspěvků

Je to typická situace, která z nedbalosti chodce i řidiče pravidelně nosí smrt. Tady se nikomu nic nestalo i díky tomu, že za oba myslel někdo třetí.

Situace, kterou si můžete prohlédnout na videu níže, opravdu není vzácná. Odehrála se v Austrálii, ovšem i u nás jsou kopy přechodů pro chodce přes čtyřproudé silnice bez semaforů. Silniční zákon říká, že řidič musí chodci umožnit přejití silnice a že když před přechodem zpomaluje či zastavuje jeden, musí tak učinit i druhý, jedoucí stejným směrem. Ovšem to je teorie a praxe může vypadat jinak.

Třeba tak, jak vidíme na videu. Červený „kamerový” vůz před přechodem zastavil, žena poděkovala a jala se přecházet. Patrně ze zvyku na to, že přechody obvykle vedou přes silnice s jedním jízdním pruhem v tom kterém směru se ale vůbec nepodívala, jestli někdo nejede v tom druhém. A jel, to samo o sobě by ale k nehodě nestačilo.

Řidič modré Toyoty Corolla (u nás Auris) z nějakého důvodu také nepřemýšlel a nenapadlo ho, že auto v pravém pruhu patrně před přechodem nestojí proto, aby se lépe seznámilo se zebrou na silnici. Tak prostě jel, jako by se nic zvláštního neděl a na dost možná fatální srážku tu bylo „velmi dobře” zaděláno.

V tu chvíli ale přichází ke slovu pozorný řidič vozu s kamerou, který myslel za oba nedbalce. Na ženu zatroubil, ta na poslední chvíli zpozorněla, zastavila a Toyota ji snad o centimetry minula. K vážné nehodě tu chybělo opravdu málo.

Budiž toto video poučením pro všechny jako řidiče, že je potřeba sledovat ostatní auta, i pro chodce, že když zastaví auto v jednom pruhu, v tom druhém to může vypadat úplně jinak. A budiž to také palcem nahoru pro řidiče červeného auta - jen opravdu dobří řidiči sledují provoz vzadu, když někoho pouští na přechodu...

Takhle umírá na přechodech spousta chodců. Tady se to nestalo, ne náhodou - 1 - Prechod na dvouproude silnici skoro nehoda video 01Takhle umírá na přechodech spousta chodců. Tady se to nestalo, ne náhodou - 2 - Prechod na dvouproude silnici skoro nehoda video 02Takhle umírá na přechodech spousta chodců. Tady se to nestalo, ne náhodou - 3 - Prechod na dvouproude silnici skoro nehoda video 03Takhle umírá na přechodech spousta chodců. Tady se to nestalo, ne náhodou - 4 - Prechod na dvouproude silnici skoro nehoda video 04
Tohle mohlo dopadnout opravdu špatně, dva lidé nemysleli. Třetí naštěstí ano

Zdroj: Carscoops

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 40 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše