Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Takhle vypadá, když dojde benzin princovi země těžící nejvíc ropy na světě (video)
23.8.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Saúdská Arábie je země bohatá díky těžbě ropy a její princ si první Bugatti Chiron a Vision GT koupil díky těmto penězům. V USA mu došel benzin.
Když si pořídíte šestnáctiválcový hypersport a k tomu ještě jeho unikátní verzi konceptu jako první na světě, můžete tahle auta směle použít jako vstupenku na Pebble Beach Concours d'Elegance. Tahle přehlídka, která se konala v rámci Monterey Car Week v Kalifornii v neděli, byla za Bugatti Vision GT jistě ráda. Jenže jeho majitel, saúdský princ Bader bin Saud, na tuhle přehlídku zřejmě nebude vzpomínat v nejlepším.
Vision GT je sice koncept, ale je funkční jako normální auto, jak vidno i z faktu, že má registrační značku. A jeho šestnáctiválec spaluje benzín, který má v normální nádrži, která není bezedná. A když ho nehlídáte, dojde jako v normálním, plebejském autě. Tak se stalo, že vozu při odjezdu z Pebble palivo prostě došlo a muselo být doneseno v kanystru. Byl to zřízenec Bugatti, který pro něj došel, nikoliv princ sám, přesto je to velká ironie - u prince země těžící nejvíc ropy na světě, který své jmění počítá na miliardy právě díky tomu, čekáte leccos, jen ne nedostatek benzinu. Ale i to se může stát, jak vidno.
Aby toho nebylo málo, vůz měl problém i s nájezdem do přívěsu. Bylo to do kopce, pochopitelně, ale takovýhle kopec musí být auto normálně schopné vyjet. Zejména, má-li automatickou převodovku, pohon všech kol a 1 500 koní. Vision GT se přesto do přívěsu nechtělo, snad by radši jelo po vlastní ose, snad protestovala převodovka, přesnou příčinu neznáme. Situace to byla ovšem poměrně trapná. Princovi tak poněkud ztuhl původní úsměv na rtech, snad se příště zadaří lépe...


Princ se u svého skvostu předváděl s nadšením






Z tváře muže v červené mikině lze vyčíst slova „princ mě asi zabije”





A problémy byly i s nakládáním. To poslední, co při podobných příležitostech chcete, jsou zástupy zvědavých objektivů...












Díky Baderovi bin Saudovi se můžeme podívat i na Bugatti Chiron z interiéru Visionu GT, přidáváme také další snímky z přehlídky a starší fotky obou princových aut bok po boku
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
18.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Jonas Folger v Mostě s divokou kartou pro Supersport 10:00
- Pedro Acosta je prezentován jako nástupce Pecco Bagnaii včera 17:00
- Pecco Bagnaia a Ducati se po sezóně 2026 rozejdou. včera 16:30
- Dutch TT: Časový plán závodního víkendu v Assenu včera 09:00
- Marc Marquez prodloužil smlouvu s Ducati o 2 roky 23.6.2026
Nejnovější články
Akcionáře Nissanu vyděsil stav firmy a neakceschopnost nového vedení, chtějí zpátky Carlose. „Zmlkněte,” řval na ně nový šéf
před 22 minutami
Nadšenec nakreslil možnou podobu první motorky Ferrari, automobilka na něj poslala právníky
před hodinou
Místo přímých zákazů plíživé nařizování přes „poslušné”: Nový plán EU s elektrickými auty tlačí pořád to samé, jen skrytě
před 3 hodinami
Automobilka „zrádců Tesly” padá ke dnu. Po prodělání 79 miliard propouští skoro pětinu lidí, konec může být nadosah
před 4 hodinami
Číňané vyvinuli lak pohlcující téměř veškeré světlo. Skutečně jej půjde použít, auto s ním ale pomalu není vidět
před 6 hodinami
Živá témata na fóru
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 06.25. 14:37 - pavproch
- e89 el. steering - přeprogramování ??? 06.25. 12:12 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.25. 09:34 - Předseda
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.24. 21:19 - řidičBOB
- Volvo 06.24. 16:54 - řidičBOB
- BMW Divize 06.23. 10:20 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.23. 04:48 - pavproch
- Politický koutek 06.22. 15:36 - mattonecz
