Takhle vypadá, když se přehnaně upravený diesel rozhodne opustit motorový prostor

Není to zrovna TDI z vaší Octavie, ale extrémně upravené monstrum dávající výkon v řádu tisíců koní. O to více spektakulárního jeho selhání je.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle vypadá, když se přehnaně upravený diesel rozhodne opustit motorový prostor

8.4.2018 | Petr Miler | 10 příspěvků

Není to zrovna TDI z vaší Octavie, ale extrémně upravené monstrum dávající výkon v řádu tisíců koní. O to více spektakulárního jeho selhání je.

Závody tahačů v tahání extra těžkých přívěsů u nás nemáme, ovšem to neznamená, že by to nemohl být zdroj zajímavé podívané. Tahle americká kratochvíle se vyznačuje mimo jiné ohromnými výkony a točivými momenty dieselových motorů, se kterými jdou ruku v ruce také obrovské plnicí tlaky turbodmychadel.

Motor v jednom z tahačů, jeden z mnohatisícikoňových strojů od firmy Cummins, se ale rozhodl, že toho má dost a chtěl se podívat na svobodu. Roztrhl se v půlce a jeho horní část letěla ven kapotou. Cestou poškodila příď auta, čelní sklo, přepážku mezi motorem a kabinou a dokonce i střechu. Jak to vypadalo, se můžete podívat na videu níže. Pro pilota to asi nebylo nic příjemného, o žádných zraněních však nemáme zprávy.

Z motoru se neutrhla jen hlava. Blok motoru praskl pod vrtáním válců a tlak ve spalovacích komorách vystřelil všechno kromě klikové hřídele, pístů s ojnicemi a klikové skříně skrz kapotu do vzduchu. Že něco takového nebude opravitelné, se můžete vsadit, tenhle truck bude potřebovat kromě opravy karoserie také zcela nový motor. Ovšem, teď je ve světě asi slavnější, než kdyby vyhrál všechny závody sezóny...

Takhle vypadá, když se přehnaně upravený diesel rozhodne opustit motorový prostor - 1 - Exploze motoru a vyletnuti za jizdy 01Takhle vypadá, když se přehnaně upravený diesel rozhodne opustit motorový prostor - 2 - Exploze motoru a vyletnuti za jizdy 02Takhle vypadá, když se přehnaně upravený diesel rozhodne opustit motorový prostor - 3 - Exploze motoru a vyletnuti za jizdy 03Takhle vypadá, když se přehnaně upravený diesel rozhodne opustit motorový prostor - 4 - Exploze motoru a vyletnuti za jizdy 04Takhle vypadá, když se přehnaně upravený diesel rozhodne opustit motorový prostor - 5 - Exploze motoru a vyletnuti za jizdy 05Takhle vypadá, když se přehnaně upravený diesel rozhodne opustit motorový prostor - 6 - Exploze motoru a vyletnuti za jizdy 06Takhle vypadá, když se přehnaně upravený diesel rozhodne opustit motorový prostor - 7 - Exploze motoru a vyletnuti za jizdy 07
Něco takového se hned tak nevidí. Ukazuje to, jak také mohou dopadnout extrémní úpravy motorů

Zdroj: Jalopnik

Petr Miler

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama