Reklama

Takhle vypadá ostrá jízda s šestikolovým monstrem Mercedesu po německé dálnici

Váží skoro 4 tuny a je stvořen proto, aby exceloval v písečných dunách. Když jej tedy vytáhnete na Autobahn a dáte plný plyn, je to docela neobyčejná podívaná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle vypadá ostrá jízda s šestikolovým monstrem Mercedesu po německé dálnici

16.9.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Váží skoro 4 tuny a je stvořen proto, aby exceloval v písečných dunách. Když jej tedy vytáhnete na Autobahn a dáte plný plyn, je to docela neobyčejná podívaná.

Mercedes-AMG G63 6x6 nás fascinuje již od roku 2013. Klasické Géčko z té doby je tak vlastně docela všední, zvláště v některé z běžných barev. Můžou za to důvěrně známé tvary, které dnes neusadí na pozadí vlastně nikoho. Tedy za předpokladu, že nejde právě o ono provedení 6x6. Díky jedné extra nápravě a přizvednutí podvozku totiž tento Mercedes budí pozornost všude tam, kde se jen objeví.

Šestikolku třícípé hvězdy jsme v minulosti mnohokrát viděli rovněž zevnitř. Jak se dalo očekávat, nic než kůži či karbonové dekory v kabině nenajdete. Navíc navzdory takřka šestimetrové délce vůz hostí pouze čtveřici pasažérů, kteří tak kromě nezměrného luxusu mohou počítat s dostatkem prostoru pro hlavu i nohy.

Jak se přitom v takovém monstru cítí sám řidič, to si můžete vychutnat z přiloženého videa. Jeho autor se nevydal nikam do terénu, tam už jsme tohle Géčko viděli mnohokrát, vyrazil s ním na německou dálnici. Můžeme tak vidět, jak neskutečně rychle zvládne tento vůz sprint na stovku - při hmotnosti 3 850 kilogramů je 6 sekund opravdu nízké číslo. A také rychlá jízda s takovým monstrem působí svérázně, třebaže omezovač rychlosti na 160 km/h zábavu poněkud kazí.

Přesto je i to pozoruhodně mnoho, však záběry připomínají spíše práci řidiče autobusu, které 160 km/h běžně opravdu nejezdí. Tento vůz, byť autobus v lecčem připomene, má ale 5,5litrový přeplňovaný osmiválec naladěný na 544 koní a 760 Nm točivého momentu. Sto zákazníků za něj svého času zaplatilo vždy minimálně 12 milionů korun...

Takhle vypadá ostrá jízda s šestikolovým monstrem Mercedesu po německé dálnici - 1 - Mercedes-AMG G63 6x6 POV Autobahn 01Takhle vypadá ostrá jízda s šestikolovým monstrem Mercedesu po německé dálnici - 2 - Mercedes-AMG G63 6x6 POV Autobahn 02Takhle vypadá ostrá jízda s šestikolovým monstrem Mercedesu po německé dálnici - 3 - Mercedes-AMG G63 6x6 POV Autobahn 03Takhle vypadá ostrá jízda s šestikolovým monstrem Mercedesu po německé dálnici - 4 - Mercedes-AMG G63 6x6 POV Autobahn 04Takhle vypadá ostrá jízda s šestikolovým monstrem Mercedesu po německé dálnici - 5 - Mercedes-AMG G63 6x6 POV Autobahn 05Takhle vypadá ostrá jízda s šestikolovým monstrem Mercedesu po německé dálnici - 6 - Mercedes-AMG G63 6x6 POV Autobahn 06
Nové video nám neukazuje už trochu okoukané záběry na Mercedes-AMG G63 6x6 řádící v terénu, místo toho se s ním řidič vydal na německou dálnici

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Autobazar

zobrazit vše