Takhle vypadá parkoviště před veletrhem s uměleckými díly v hodnotě 100 miliard Kč

Cenná umělecká díla nejsou nic pro obyčejné lidi, to se dá pochopit. Přesto ohromí, jaké skvosty stojí na parkovišti před veletrhem s nimi, Citroën DS tady není nic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle vypadá parkoviště před veletrhem s uměleckými díly v hodnotě 100 miliard Kč

23.3.2018 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Cenná umělecká díla nejsou nic pro obyčejné lidi, to se dá pochopit. Přesto ohromí, jaké skvosty stojí na parkovišti před veletrhem s nimi, Citroën DS tady není nic.

Nizozemský Maastricht proslul především jako místo, kde se zrodila společná evropská měna, tedy Euro. Mimo to jde ale také o místo, kde se již každoročně od roku 1988 koná jeden z největších světových veletrhů zaměřený na umění. Ten letošní probíhá od 16. března, přičemž do kongresového centra dorazili zástupci více než 260 galerií. A přivezli s sebou umělecké kousky, jejichž celková hodnota překročila 100 miliard korun.

Cenné obrazy, sochy a další umělecké poklady (nejen ty moderní, veletrh mapuje vývoj v posledních sedmi tisících let) samozřejmě přitahují bohaté kupce. Spousta z nich jistě dorazila soukromými letouny, nicméně řada z nich zvolila dopravní prostředek, který je nám samozřejmě daleko bližší, a to automobil.

Jak to v Maastrichtu v posledních dnech vypadalo (a ještě do soboty vypadat bude), ukazují fotografie níže. Povšimnout si na nich můžeme hlavně červené dvojice Ferrari FF a Astonu Martin Vanquish Volante Zagato, kdy druhý zmíněný je uměleckým exponátům značnou konkurencí, a to jak vzhledem, tak cenou (jako nový stál 820 668 Eur/20,8 mil. korun).

O nějakých pět milionů korun je pak levnější Rolls-Royce Phantom, který je pro změnu nejmohutnějším vozem na celém parkovišti - kvůli své délce přesahuje až na druhé parkovací místo. Poněkud úsměvně pak působí francouzský crossover DS5 Crossback, jindy docela výjimečná prémiovka - tady se vklínil mezi tři superluxusní vozy a působí docela lacině a obyčejně.

Kromě této čtveřice jsou na záběrech patrné hlavně produkty Land Roveru, všimnout si ale můžeme i Jaguaru XKR-S Cabrio či mnoha modelů BMW. Jak je tedy vidno, s nemalou hodnotou nelze spojovat jen centrum MECC, kde se veletrh umění koná, ale také přilehlá parkoviště. I když se dá předpokládat, že ani po sečtení cen všech aut se stěží dostaneme byť na úroveň 1 procenta hodnoty prezentovaných uměleckých děl...

Takhle vypadá parkoviště před veletrhem s uměleckými díly v hodnotě 100 miliard Kč - 1 - Luxusni auta Maastricht 2018 01Takhle vypadá parkoviště před veletrhem s uměleckými díly v hodnotě 100 miliard Kč - 2 - Luxusni auta Maastricht 2018 02Takhle vypadá parkoviště před veletrhem s uměleckými díly v hodnotě 100 miliard Kč - 3 - Luxusni auta Maastricht 2018 03Takhle vypadá parkoviště před veletrhem s uměleckými díly v hodnotě 100 miliard Kč - 4 - Luxusni auta Maastricht 2018 04Takhle vypadá parkoviště před veletrhem s uměleckými díly v hodnotě 100 miliard Kč - 5 - Luxusni auta Maastricht 2018 05
Takováto auta jsou aktuálně k vidění v nizozemském Maastrichtu, kde se až do soboty koná tradiční veletrh umění. Též umělecká díla svého druhu...

Zdroj: Auto Junk

Petr Prokopec

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama