Reklama

Takhle zkoušela Lada prodávat v 80. letech auta Britům, dnes by ji to zakázali

Není to jen zajímavý pohled na počínání „komunistické Lady” na „kapitalistickém západě”, ale i pohled na vývoj reklamy jako takové.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle zkoušela Lada prodávat v 80. letech auta Britům, dnes by ji to zakázali

21.7.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Není to jen zajímavý pohled na počínání „komunistické Lady” na „kapitalistickém západě”, ale i pohled na vývoj reklamy jako takové.

„Drsná auta, nízké ceny” - tak by se dal přeložit britský reklamní slogan Lady z roku 1980. I když se to zdá nepravděpodobné, auta východního bloku se vyvážela i na západ. Platilo to o značce Škoda a také o Ladě, která vyvážela např. do Velké Británie. Lady tam byly v roce 1980 k mání čtyři - dva sedany a jeden kombík.

Právě odtud pochází reklama na prvním videu níže. Lady mají extra tlustou kůži jako nosorožec, začíná reklama. Zesílený podvozek, takže můžou skákat jako gazela, dozvídáme se dále. Také mají ochranu podvozku proti korozi, slyšíme, zatímco se na obrazovce běžné Lady prohánějí hlubokou vodou.

Každá Lada je postavená tak, aby přežila, aby zvládala velké náklady a ty nejhorší silnice, říká dále reklama a vidíme Nivu, jak bez větších problémů jede po - to snad ani nemůžeme nazvat cestou, maximálně nějakou horskou stezkou. Prostě - Lady byly úžasné a i relativně levné.

V Československu tomu bylo trochu jinak, jak ukáže ceník z roku 1978 - Lady nebyly levnější než tuzemská konkurence a museli jste na ně opravdu dlouho čekat. Jenže také u nás nefungovala tržní ekonomika. Britská reklama je nicméně krásná - a po pravdě, dokážete si dnes představit, že by v reklamě na nějaký normální kombík ono auto skákalo? To by dnes nejen v Británii skoro jistě zakázali...

Takhle zkoušela Lada prodávat v 80. letech auta Britům, dnes by ji to zakázali - 1 - lada reklama uk 1980 video 01Takhle zkoušela Lada prodávat v 80. letech auta Britům, dnes by ji to zakázali - 2 - lada reklama uk 1980 video 02Takhle zkoušela Lada prodávat v 80. letech auta Britům, dnes by ji to zakázali - 3 - lada reklama uk 1980 video 03Takhle zkoušela Lada prodávat v 80. letech auta Britům, dnes by ji to zakázali - 4 - lada reklama uk 1980 video 04Takhle zkoušela Lada prodávat v 80. letech auta Britům, dnes by ji to zakázali - 5 - lada reklama uk 1980 video 05Takhle zkoušela Lada prodávat v 80. letech auta Britům, dnes by ji to zakázali - 6 - lada reklama uk 1980 video 06Takhle zkoušela Lada prodávat v 80. letech auta Britům, dnes by ji to zakázali - 7 - lada reklama uk 1980 video 07Takhle zkoušela Lada prodávat v 80. letech auta Britům, dnes by ji to zakázali - 8 - lada reklama uk 1980 video 08Takhle zkoušela Lada prodávat v 80. letech auta Britům, dnes by ji to zakázali - 9 - lada reklama uk 1980 video 09
„Drsná auta, nízké ceny,” zněl slogan na Lady nabízené ve Velké Británii


V Top Gearu měli na auta z východního bloku trochu jiný názor. Ovšem, taky to je komediální show

Zdroj: Motor1

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše