Takto divoce bude vypadat, až vás předjede ostře akcelerující Tesla Roadster II

Z 0 na 100 km/h dnes nezrychlí pod 2 sekundy žádné auto, Tesla Roadster II ano a už jsme ji viděli to zvládnout. Zasazení jejího zrychlení do běžného provozu připomíná úvodní znělku Knight Ridera.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takto divoce bude vypadat, až vás předjede ostře akcelerující Tesla Roadster II

25.2.2019 | Mirek Mazal

Z 0 na 100 km/h dnes nezrychlí pod 2 sekundy žádné auto, Tesla Roadster II ano a už jsme ji viděli to zvládnout. Zasazení jejího zrychlení do běžného provozu připomíná úvodní znělku Knight Ridera.

Loni Elon Musk představil Teslu Roadster druhé generace a nešetřil ambiciózními slovy. Elektrický supersport má jednou dosáhnout titulu nejrychlejšího auta planety a první živé záběry tomu nasvědčovaly - prototyp se dokázal z místa odpíchnout jako žádný jiný dnes sériově vyráběný automobil.

Ani papírové parametry to nerozporují. Stokilometrovou rychlost (resp. 97 km/h) má druhá generace Roadsteru pokořit za famózních 1,9 sekundy, což by dnes bezpečně stačilo na nejlépe zrychlujícího auto světa, maximálka 400 km/h by zajistila alespoň označení nejrychlejšího elektromobilu. Sériová výroba by měla začít okolo roku 2020, ale oficiálně to nikdo nepotvrdil a na Teslu v tomto směru není moc spoleh. A tak se fanoušci zatím baví tvorbou ilustračních videí.

Grafik jménem Dionisis Sakas použil trojrozměrný model Roadsteru a zasadil jej do skutečného prostředí. Přidal akční hudbu a vytvořil názorné video, jak by to na silnicích mohlo vypadat za pár let. Dominantou krátkého snímku je červený Roadster, který se přiblíží v levém pruhu a lusknutím prstu zmizí v dáli. Dechberoucí zrychlení bylo těžko představitelné v kontextu běžného provozu, Sakas dynamiku přiblížil realitě. A třebaže záběry vypadají jako zrychlený úvod seriálu Knight Rider, v tomto případě nepřehání.

Staromilcům možná bude chybět prskání z výfuků, ale podívejte na tu akceleraci, ta nemá konkurenci. A snadno dá zapomenout na jiné omamné projevy, které jsou dnes těm nejrychlejším sporťákům vlastní.


Takto divoce bude vypadat, až vás předjede ostře akcelerující Tesla Roadster II - 1 - Tesla Roadster ilustrace zrychleni 01Takto divoce bude vypadat, až vás předjede ostře akcelerující Tesla Roadster II - 2 - Tesla Roadster ilustrace zrychleni 02Takto divoce bude vypadat, až vás předjede ostře akcelerující Tesla Roadster II - 3 - Tesla Roadster ilustrace zrychleni 03Takto divoce bude vypadat, až vás předjede ostře akcelerující Tesla Roadster II - 4 - Tesla Roadster ilustrace zrychleni 04Takto divoce bude vypadat, až vás předjede ostře akcelerující Tesla Roadster II - 5 - Tesla Roadster ilustrace zrychleni 05Takto divoce bude vypadat, až vás předjede ostře akcelerující Tesla Roadster II - 6 - Tesla Roadster ilustrace zrychleni 06Takto divoce bude vypadat, až vás předjede ostře akcelerující Tesla Roadster II - 7 - Tesla Roadster ilustrace zrychleni 07Takto divoce bude vypadat, až vás předjede ostře akcelerující Tesla Roadster II - 8 - Tesla Roadster ilustrace zrychleni 08
Zrychlení Tesly Roadster zakomponované do reálného světa bere dech podobně jako kdysi na prezentaci samotné automobilky

Zdroj: BELLA LEONE@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama