- -

Tato situace skvěle připomíná, že rychlá jízda po německé dálnici není jen zábava

Jistě, možnost legálně si sjet vysokou rychlostí je fajn věc, pojí se s ní ale i odpovědnost, kterou nelze pustit ze zřetele. Tady je to krásně vidět.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tato situace skvěle připomíná, že rychlá jízda po německé dálnici není jen zábava

31.5.2017 | Marek Bednář | 38 příspěvků

Jistě, možnost legálně si sjet vysokou rychlostí je fajn věc, pojí se s ní ale i odpovědnost, kterou nelze pustit ze zřetele. Tady je to krásně vidět.

Jízda vysokou rychlostí po německé dálnici může být příjemná a vzrušující, zejména pokud se k ní nedostanete příliš často. Jenže s vyššími cestovními rychlostmi se pojí také fakt, že je potřeba lépe dávat pozor, co se děje kolem nás. A to i v případě, že se těšíte, jak konečně předjedete ten starý Passat, kterému trvá najíždění na dálnici půl roku.

Nějak tak mohl přemýšlet řidič bílé dodávky na videu níže. Anebo také úplně jinak, to je druhotné. Podstatné je, že se pustil do levého pruhu přímo z připojovacího pruhu a navíc bez pořádného zkontrolování zrcátek. Tohle chování je mimo jiné k vidění dost často i na českých dálnicích, tady ale naprostá většina lidí jede nanejvýš něco málo přes 130 km/h.

V tomto případě se k dodávce blížilo Audi A6 rychlostí asi 240 km/h. To není nic špatného nebo nelegálního, na německých dálnicích je jízda vysokou rychlostí povolenou a relativně běžnou věcí. Řidič Audi na dodávku správně reagoval brzděním a „světelným klaksonem”, stejně tak řidič dodávky správně reagoval na blížící se auto - vrátil se do pravého pruhu.

Pokud ovšem letos plánujete cestu přes Německo, ať už budete v pozici rychlého řidiče nebo dodávky, ostražitost je namístě. V tomto případě se nic nestalo a při správné reakci rychlého řidiče tu byla ještě rezerva něco dělat, rozdíl v rychlostech obou aut nebyl zase tak velký. Poučení nicméně je to, že když jedete po německé dálnici rychle, musíte ještě lépe předjímat chování ostatních. A na druhé straně mít na paměti, že když sami jedete jakkoliv rychle, může se vždycky najít někdo, kdo jede ještě o dost rychleji...

Tato situace skvěle připomíná, že rychlá jízda po německé dálnici není jen zábava - 1 - audi 240kmh vs dodavka autobahn 02Tato situace skvěle připomíná, že rychlá jízda po německé dálnici není jen zábava - 2 - audi 240kmh vs dodavka autobahn 03Tato situace skvěle připomíná, že rychlá jízda po německé dálnici není jen zábava - 3 - audi 240kmh vs dodavka autobahn 04Tato situace skvěle připomíná, že rychlá jízda po německé dálnici není jen zábava - 4 - audi 240kmh vs dodavka autobahn 05
Rezerva tu byla ještě dost velká, řidič dodávky se ale nakonec zachoval správně

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 38 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama