Tento zloděj si bude pamatovat, že krást Lady se nevyplácí

Ne snad, že by zcizování vozů této značky bylo nějaké terno, s tím snad ani zloděj nepočítal. Vaz mu ale nakonec zlomilo něco jiného, hned třikrát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tento zloděj si bude pamatovat, že krást Lady se nevyplácí

20.9.2018 | Mirek Mazal

Ne snad, že by zcizování vozů této značky bylo nějaké terno, s tím snad ani zloděj nepočítal. Vaz mu ale nakonec zlomilo něco jiného, hned třikrát.

Zloděj v obci Slavgorod v Altajském kraji postupně ukradl hned tři žigulíky. Karma ale zapracovala dokonale a všechny tři plody sovětského průmyslu se krátce po krádeži raději porouchaly, než aby vozily někoho cizího. Podle místních zpráv ke krádeži došlo na okraji města, kde dvaadvacetiletý obyvatel odcizil dva VAZy 2106 a jeden VAZ 2103.

Na svou výpravu se kriminálník vydal pozdě v noci, kdy snadno vypáčil zámky a nastartoval pomocí spojení drátů jako ve filmu. Dvakrát s autem odjel a po jeho selhání z něj stačil utéci. Třetí krádež se mu ale stala osudnou a když vůz znovu přestal jet, policisté už s ním neměli těžkou práci. Ministerstvo vnitra informovalo, že mladý muž byl opakovaně stíhán za spáchání majetkových trestných činů a Nyní byla proti němu vznesena další tři obvinění, která se týkají krádeže automobilů.

Je docela úsměvné, že tentokrát bude odsouzen za krádež aut, se kterými si ani pořádně nesjel, vždy to byli asi ne úplně dobře udržovaní veteráni. VAZ 2103 (také jinak Lada 1500) vznikal mezi lety 1973 až 1984, novější model VAZ 2106 (též Lada 1600) se vyráběl od roku 1976. Jednalo se o faktického nástupce 2103, ale v prvním období produkce se oba modely prodávaly souběžně. Výroba byla ukončena až v roce 2005.

Doba a místo výroby plně odpovídá nízké kvalitě zpracování obou automobilů, které nemají téměř žádné moderní prvky zabezpečení proti krádeži. Podle posledních tří případů je aktivním opatřením rychlá samodestrukce, která proběhne po usednutí cizí osoby za volant. Neúspěšný lupič ze Slavgorodu se o tom přesvědčil na vlastní kůži a místo tří žigulíků má na krku další soud. Aspoň ukázal ostatním, proč nekrást Lady...


Tento zloděj si bude pamatovat, že krást Lady se nevyplácí - 1 - Kradez Lada Rusko foto 01Tento zloděj si bude pamatovat, že krást Lady se nevyplácí - 2 - Kradez Lada Rusko foto 02
Zloděj v Rusku ukradl postupně tři Lady. Všechny tři krátce po odcizení přestaly fungovat

Zdroj: Drom

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše