Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu?

Majitelé Tesel už se na Severní smyčku Nürburgringu vydali několikrát, objet celé kolo se jim ale vzhledem k limitům vozů nepodařilo. Majitel nové trojky to zvládl, jel ale daleko pod možnostmi auta i okruhu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu?

27.5.2019 | Mirek Mazal

Majitelé Tesel už se na Severní smyčku Nürburgringu vydali několikrát, objet celé kolo se jim ale vzhledem k limitům vozů nepodařilo. Majitel nové trojky to zvládl, jel ale daleko pod možnostmi auta i okruhu.

Majitelé elektromobilů často spadají mezi automobilové fanoušky, kteří se snaží konzervativní jádro srdcařů přesvědčit o atraktivitě aut na baterky. Nic proti tomu, elektromobil jistě jednou může být vozem pro ty, kteří nachází zálibu v ostrém ježdění, zatím tomu tak ale není. Sériové elektromobily nevydrží vysokou zátěž dlouho a platí to i o jinak velmi rychlých Teslách.

I ty se občas objeví na nejtěžším okruhu světa snad s cílem přesvědčit obecenstvo o opaku. Teritorium, kde dosud jednoznačně dominují spalovací motory, ale zatím Teslám příliš nesvědčí. Svého času se tam Model S přehřál po třetině kola a technika novějšího Modelu 3 nedávno zareagovala dost podobně.

Severní smyčka Nürburgringu byla tentokrát shovívavá a dovolila řidiči Tesly Model 3 Performance okusit úžasný pocit zdolání všech 20,8 kilometrů složitých zatáček. Slavnostní chvíli objetí celého Ringu Teslou konzistentním tempem natočil Anthony Soete v BMW M2, který se za elektromobil zapojil kousek za vjezdem na legendární trať.

Teslisté to budou brát jako důvod k optimismu a důkaz toho, že Model 3 se umí na okruhu vyrovnat BMW M2. Střízlivým pohledem je ale vidět pomalejší tempo, které zdaleka nedopovídá dynamickým schopnostem obou natočených automobilů. Dvojice výletníků či opatrných pilotů si jen osahávala stopu, právě proto Tesla vydržela obkroužit celý Ring bez nutnosti akutního chlazení - tohle zatím nadšence neohromí.


Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu? - 1 - Tesla Model 3 Performance na Nordschleife foto 01Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu? - 2 - Tesla Model 3 Performance na Nordschleife foto 02Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu? - 3 - Tesla Model 3 Performance na Nordschleife foto 03Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu? - 4 - Tesla Model 3 Performance na Nordschleife foto 04Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu? - 5 - Tesla Model 3 Performance na Nordschleife foto 05Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu? - 6 - Tesla Model 3 Performance na Nordschleife foto 06Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu? - 7 - Tesla Model 3 Performance na Nordschleife foto 07Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu? - 8 - Tesla Model 3 Performance na Nordschleife foto 08Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu? - 9 - Tesla Model 3 Performance na Nordschleife foto 09Tesla konečně zdolala celý nejnáročnější okruh světa, jenže za jakou cenu? - 10 - Tesla Model 3 Performance na Nordschleife foto 10
Tesla Model 3 na Nordschleife z pohledu BMW M2. Kolo objela celé konzistentním tempem, ovšem výletním tempem

Zdroj: Marcel D.@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama