Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím

8.9.2016 | Marek Bednář | 4 příspěvky

O některých nehodách se říká, že se mohou stát jen ve filmu. Tato se ale stala ve skutečnosti a její vyvrcholení by nevymyslel ani bláznivý scénárista.

Jsou nehody, které se zdánlivě stávají jen ve filmech. Jednou z takových je zastavení auta po nehodě přídí nad propastí, kdy vůz balancuje na její hraně a jeden neopatrný pohyb může vůz i její posádku poslat na věčnost. Jenže takové věci se dějí i ve skutečnosti. Vlastně více než to, ještě méně uvěřitelnou nehodu vymyslel sám život v Číně, kousek od města Čching-jüan.

Řidič kamionu převážejícího 23 nových aut tam podle vlastních slov ztratil kontrolu nad vozem v asi 80 km/h a naboural do betonových svodidel mostu. Těžký truck je prorazil a měl namířeno do hlubokého údolí. Sám tahač už se z mostu dostal prakticky celý, jenže návěs se svou vahou udržel na vozovce a tahač zůstal viset nad propastí.

Řidič tak mohl z kabiny vylézt a utéct do bezpečí na vozovku. Co je pozoruhodné, nebyl zraněn ani on, ani nikdo jiný; další účastníky tahle nehoda neměla a dost pravděpodobně není velké poškození ani na převáženém nákladu. Tahač musel samozřejmě být vytažen zpátky na silnici jeřábem.

Všimněte si nicméně toho, jak vysoký byl most, na kterém se tato nehoda stala. Přesné místo, kde se tento most nachází, neznáme, ovšem z fotografií to vypadá na velmi hluboké údolí a dostupné informace hovoří o 100 metrech výšky v nejhlubší části údolí. Řidič tedy může hovořit o obrovském štěstí, pád do hlubiny by nemohl přežít.

Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 1 - Truck nad propasti Cina 01Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 2 - Truck nad propasti Cina 02Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 3 - Truck nad propasti Cina 03Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 4 - Truck nad propasti Cina 04Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 5 - Truck nad propasti Cina 05Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 6 - Truck nad propasti Cina 06Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 7 - Truck nad propasti Cina 07Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 8 - Truck nad propasti Cina 18Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 9 - Truck nad propasti Cina 08Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 10 - Truck nad propasti Cina 09Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 11 - Truck nad propasti Cina 10Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 12 - Truck nad propasti Cina 11Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 13 - Truck nad propasti Cina 12Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 14 - Truck nad propasti Cina 13Tohle není film: řidič kamionu havaroval na mostě, zůstal viset nad údolím - 15 - Truck nad propasti Cina 16
Tohle bylo vážně hodně těsné...

Zdroj: Kaixan TV

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše