-

Tohle provedení nové Dacie Duster se v terénu nezalekne opravdu ničeho

Dacia Duster je relativně schopným off-roadem, rozhodně vzhledem k tomu, kolik stojí. Provedení připomínající malý tank toho ale zvládne ještě o dost víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle provedení nové Dacie Duster se v terénu nezalekne opravdu ničeho

21.5.2018 | Mirek Mazal | 7 příspěvků

Dacia Duster je relativně schopným off-roadem, rozhodně vzhledem k tomu, kolik stojí. Provedení připomínající malý tank toho ale zvládne ještě o dost víc.

Nový Duster by mohl být jen dalším z řady kompaktních SUV, ale drží si svoji výjimečnost velmi nízkou cenou kombinovanou s nadstandardními schopnostmi. V terénu toho dokáže dost, přímo v Rumunsku se ale rozhodli posunout jeho možnosti ještě dál. Podobně jako se Carabinieri chlubí Lamborghini v bojových barvách, rumunští policisté vystavili oranžový Duster vybavený gumovými pásy.

Modifikovaný vůz se stal hvězdou výstavy vojenské a policejní techniky Black Sea Defense & Aerospace 2018 v Bukurešti, kde ozbrojené složky státu prezentují svoji techniku. Duster na terénních pásech vypadá vedle starší generace tohoto modelu v maskáčovém zbarvení docela statečně, v akci se ale podle všeho bohužel neukázal.

Podobné úpravy bývají k vidění v USA, ale tentokrát se jedná čistě o východoevropskou produkci. Auto pochází z Mioveni na jihu Rumunska, nástavba vznikla asi sto kilometrů severně v Brašově. Výrobu zajistila firma ACF Track, úprava cenově vychází přibližně na 10 700 Eur bez DPH (274 000 Kč), což je částka blízká ceně celého vozu s pohonem 4x4, která je tady pochopitelně nezbytný.

Ředitel firmy ACF Track Pierre Lavivier potvrdil, že tato modifikace míří hlavně mimo silnice, na tvrdém asfaltu se vzorek opotřebuje o hodně rychleji než klasická pneumatika. Montáž nové sady pásů ale zabere necelou hodinu čistého času, takže případná výměna nebude tak náročná. Jak rychlý dokáže být Duster v tomto provedení a kde končí jeho možnosti v terénu, zatím nevíme, to nám ale ACF jistě dříve nebo později řekne. Zatím se můžete podívat, jak mu to v tomto provedení sekne...

Tohle provedení nové Dacie Duster se v terénu nezalekne opravdu ničeho - 1 - Dacia Duster pasova uprava foto 01aTohle provedení nové Dacie Duster se v terénu nezalekne opravdu ničeho - 2 - Dacia Duster pasova uprava foto 02Tohle provedení nové Dacie Duster se v terénu nezalekne opravdu ničeho - 3 - Dacia Duster pasova uprava foto 03Tohle provedení nové Dacie Duster se v terénu nezalekne opravdu ničeho - 4 - Dacia Duster pasova uprava foto 04Tohle provedení nové Dacie Duster se v terénu nezalekne opravdu ničeho - 5 - Dacia Duster pasova uprava foto 05Tohle provedení nové Dacie Duster se v terénu nezalekne opravdu ničeho - 6 - Dacia Duster pasova uprava foto 06Tohle provedení nové Dacie Duster se v terénu nezalekne opravdu ničeho - 7 - Dacia Duster pasova uprava foto 07Tohle provedení nové Dacie Duster se v terénu nezalekne opravdu ničeho - 8 - Dacia Duster pasova uprava foto 08
Konečně nová Dacia Duster, která se nezastaví před ničím. Nebo aspoň tím stylem působí...

Zdroj: Abandoned Cars & Vehicles.@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama