Reklama

Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá

Na první pohled se vám bude zdát, že toto ostré německé kombi zdobí černý lak. Při bližším zkoumání ale zjistíte, že se jedná o jinou, méně běžnou barvu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá

5.7.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Na první pohled se vám bude zdát, že toto ostré německé kombi zdobí černý lak. Při bližším zkoumání ale zjistíte, že se jedná o jinou, méně běžnou barvu.

Žebříček obliby barev karoserie se každoročně mění, byť v posledních letech zde máme neochvějného vládce. Již šestý rok po sobě totiž na úplný vrchol vystoupala bílá, pro kterou se loni rozhodlo 37 procent všech motoristů z celého světa. Nejvíce jich přitom připadá na Asii, kde bílou zvolilo hned 48 procent tamních zákazníků. Tato obliba jedné barvy je přitom nejvyšší od roku 2008, kdy v Jižní Koreji s 50 procenty dominovala stříbrná.

Druhé místo v celosvětové oblibě patří černé (18 %). Ta se přitom loni dočkala pouze jediného prvenství, a sice v USA v segmentu kompaktních a sportovních vozů. Všude jinde ale černou převálcovala bílá, a to i v Evropě, kde se v letech 1987 až 1997 jednalo o bezkonkurenčně nejčastěji volenou barvu. Jedinou výjimkou byl rok 1995, kdy Starému kontinentu skoro - z dnešního pohledu skoro neuvěřitelně - vládla modrá. Ta přitom loni globálně poklesla až na šestou příčku.

Třetí a čtvrté místo v oblibě připadá na šedou a stříbrnou (obě barvy dosáhly na 11 %), páté a šesté pak na červenou spolu s již zmiňovanou modrou (obě 6 %). Dále pak najdeme ještě hnědou, žlutou a zelenou, tím ale konkrétní členění končí. Není to vlastně až tak překvapivé, neboť na veškeré další odstíny - třeba fialový, růžový nebo oranžový zbývá pouhé jedno procento globální automobilové produkce.

Proč o tom zde ale mluvíme? Důvodem je Audi RS6 Avant, které bylo před pár dny nafoceno v Nizozemsku. Na první pohled se totiž zdá, že jeho majitel má výše zmíněný přehled v malíčku a rozhodl se ctít někdejší tradice. Pokud se ovšem na německé kombi zadíváte blíže, zjistíte, že jeho karoserii nezdobí černá. Místo toho jde o zelený odstín, který je s jednoprocentní oblibou jedním z nejméně častých.

Na druhou stranu, právě výjimečnost laku - zde navíc tmavě zeleného, na který připadá ještě méně motoristů - umocňuje i celkový dojem ze samotného vozu. Je přitom jen škoda, že nemůžeme nahlédnout do kabiny, kde možná individualistický přístup pokračuje. Pod kapotou se nachází standardní technika, což ale v tomto případě není nic zavrženíhodného - přeplňovaný osmiválec s 560 koňmi vážně neurazí...

Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 1 - Audi RS6 Avant dark green 01Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 2 - Audi RS6 Avant dark green 02Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 3 - Audi RS6 Avant dark green 03
Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 4 - Audi RS6 Avant dark green 04Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 5 - Audi RS6 Avant dark green 05Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 6 - Audi RS6 Avant dark green 06
Audi RS6 Avant na první pohled vypadá jako černé, ve skutečnosti však jeho karoserii zdobí tmavě zelená

Zdroj: Autojunk

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše