Škoda Octavia Scout je nejlepší čtyřkolka

Škoda to zase vyhrála, Scout je nejlepší čtyřkolka, i když nemá ani „pořádný” pohon všech kol...
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá

5.7.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Na první pohled se vám bude zdát, že toto ostré německé kombi zdobí černý lak. Při bližším zkoumání ale zjistíte, že se jedná o jinou, méně běžnou barvu.

Žebříček obliby barev karoserie se každoročně mění, byť v posledních letech zde máme neochvějného vládce. Již šestý rok po sobě totiž na úplný vrchol vystoupala bílá, pro kterou se loni rozhodlo 37 procent všech motoristů z celého světa. Nejvíce jich přitom připadá na Asii, kde bílou zvolilo hned 48 procent tamních zákazníků. Tato obliba jedné barvy je přitom nejvyšší od roku 2008, kdy v Jižní Koreji s 50 procenty dominovala stříbrná.

Druhé místo v celosvětové oblibě patří černé (18 %). Ta se přitom loni dočkala pouze jediného prvenství, a sice v USA v segmentu kompaktních a sportovních vozů. Všude jinde ale černou převálcovala bílá, a to i v Evropě, kde se v letech 1987 až 1997 jednalo o bezkonkurenčně nejčastěji volenou barvu. Jedinou výjimkou byl rok 1995, kdy Starému kontinentu skoro - z dnešního pohledu skoro neuvěřitelně - vládla modrá. Ta přitom loni globálně poklesla až na šestou příčku.

Třetí a čtvrté místo v oblibě připadá na šedou a stříbrnou (obě barvy dosáhly na 11 %), páté a šesté pak na červenou spolu s již zmiňovanou modrou (obě 6 %). Dále pak najdeme ještě hnědou, žlutou a zelenou, tím ale konkrétní členění končí. Není to vlastně až tak překvapivé, neboť na veškeré další odstíny - třeba fialový, růžový nebo oranžový zbývá pouhé jedno procento globální automobilové produkce.

Proč o tom zde ale mluvíme? Důvodem je Audi RS6 Avant, které bylo před pár dny nafoceno v Nizozemsku. Na první pohled se totiž zdá, že jeho majitel má výše zmíněný přehled v malíčku a rozhodl se ctít někdejší tradice. Pokud se ovšem na německé kombi zadíváte blíže, zjistíte, že jeho karoserii nezdobí černá. Místo toho jde o zelený odstín, který je s jednoprocentní oblibou jedním z nejméně častých.

Na druhou stranu, právě výjimečnost laku - zde navíc tmavě zeleného, na který připadá ještě méně motoristů - umocňuje i celkový dojem ze samotného vozu. Je přitom jen škoda, že nemůžeme nahlédnout do kabiny, kde možná individualistický přístup pokračuje. Pod kapotou se nachází standardní technika, což ale v tomto případě není nic zavrženíhodného - přeplňovaný osmiválec s 560 koňmi vážně neurazí...

Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 1 - Audi RS6 Avant dark green 01Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 2 - Audi RS6 Avant dark green 02Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 3 - Audi RS6 Avant dark green 03
Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 4 - Audi RS6 Avant dark green 04Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 5 - Audi RS6 Avant dark green 05Toto Audi RS6 Avant skutečně není černé. Jeho barva je nápaditější, než se zdá - 6 - Audi RS6 Avant dark green 06
Audi RS6 Avant na první pohled vypadá jako černé, ve skutečnosti však jeho karoserii zdobí tmavě zelená

Zdroj: Autojunk

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše