Reklama

Dánský kouzelník bizarně vyfotil sám sebe krátce po nehodě. Nebojuje tím jen o „lajky”

Lidé jsou dnes schopní fotit sami sebe při kde čem, aby se ale někdo vyfotil krátce po nehodě, kterou jako zázrakem přežil? To se nevidí. Okolnosti vše vysvětlují.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dánský kouzelník bizarně vyfotil sám sebe krátce po nehodě. Nebojuje tím jen o „lajky”

15.10.2017 | Petr Miler | 11 příspěvků

Lidé jsou dnes schopní fotit sami sebe při kde čem, aby se ale někdo vyfotil krátce po nehodě, kterou jako zázrakem přežil? To se nevidí. Okolnosti vše vysvětlují.

Je to jedno z těch slov, které nemá rozumný český ekvivalent, a tak postupně zdomácňuje ve své původní podobě. Selfie nebo napůl česky „selfíčko” je prostě fotka sebe sama pořízená při nejrůznějších příležitostech obvykle mobilním telefonem. Popravdě řečeno, osobně by mě ani nenapadlo se takto zvěčňovat kdekoli a kazit třeba hezkou scenérii vlastním obličejem, ale pokud někdo má tu potřebu - ať už vypadá jakkoli - je to jen a pouze na něm.

V posledních letech jsme tak mohli vidět nejrůznější selfie nejrůznějších lidí v nejrůznějších situacích. Někteří se fotí i v autech, což bychom při řízení úplně nedoporučili, při stání na místě to ale znovu není nic problematického ani výjimečného. Selfie, která je i hlavní fotkou tohoto článku je automobilová a vznikla při stání na místě, přesto je pozoruhodná. A to hned dvakrát.

Už z charakteru fotky lze vytušit, že nebyla pořízena za úplně standardních okolností. Jejím autorem je Jan Hellesøe, dánský iluzionista, který ji pořídil poté, co naboural cestou z domovského Sønderborgu do Kodaně. Byla to velmi nepříjemná nehoda, když za neupřesněných okolností vjel se svým Audi S7 pod přívěs tahače a doslova jej tak otevřel jako plechovku od sardinek. Okolnosti si můžete prohlédnout na fotkách níže - je skutečně štěstí, že se mu nic nestalo a že s sebou neměl spolujezdce. Následně pořídil tyto fotky včetně onoho selfie, neudělal to ale jen proto, aby byl zajímavý.

Jeho hlavní motivací bylo upozornit, co má také za následek extrémní zdanění automobilů v Dánsku. Prý mu na místě všichni od záchranářů přes přihlížející až po policisty řekli, že kdyby neměl tak drahé auto, nepřežil by. A tomu není těžké věřit. Vůz podobné kategorie si přitom v Dánsku většina lidí koupit nemůže nikoli proto, že by na něj neměli peníze, ale proto, že jsou na auta uvaleny zmíněné daně zdražující nová auta až na několikanásobek své obvyklé ceny. Většina lidí tak kupuje vozy jako Škodu Citigo, kterou lze jen stěží označit za synonymum bezpečnosti.

Hellesøe tak apeluje na vládu, aby zdanění zmírnila, neboť si zjevně neuvědomuje, že tak vysokým zatížením efektivně znemožňuje většině lidí koupit si auto jakkoli vyšší třídy, které je už z podstaty bezpečnější. I takový dopad mají velmi vysoké daně a soudě podle odezvy na jeho příspěvek na Facebooku se zdá, že tady udeřil hřebíček na hlavičku...

Dánský kouzelník bizarně vyfotil sám sebe krátce po nehodě. Nebojuje tím jen o „lajky” - 1 - Bizarni selfie auto boj proti danim 01Dánský kouzelník bizarně vyfotil sám sebe krátce po nehodě. Nebojuje tím jen o „lajky” - 2 - Bizarni selfie auto boj proti danim 02Dánský kouzelník bizarně vyfotil sám sebe krátce po nehodě. Nebojuje tím jen o „lajky” - 3 - Bizarni selfie auto boj proti danim 03Dánský kouzelník bizarně vyfotil sám sebe krátce po nehodě. Nebojuje tím jen o „lajky” - 4 - Bizarni selfie auto boj proti danim 04Dánský kouzelník bizarně vyfotil sám sebe krátce po nehodě. Nebojuje tím jen o „lajky” - 5 - Bizarni selfie auto boj proti danim 05
Na první pohled možná boj o pozornost a „lajky” za každou cenu, ve skutečnosti ale hlavně snaha upozornit na a absurdně vysoké zdanění, které spoustě lidí znemožňuje koupit si bezpečnější auto

Zdroj: Jan Hellesøe@Facebook

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama