Reklama

Toto je Tatra Präsident, kterou si můžete dovolit. Slaví 120 let revolučního vozu

Přesně před 120 léty poslala Tatra na silnice první auto se spalovacím motorem v tehdejší monarchii. Připomenout si to můžete stylově.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto je Tatra Präsident, kterou si můžete dovolit. Slaví 120 let revolučního vozu

31.5.2017 | Marek Bednář | 10 příspěvků

Přesně před 120 léty poslala Tatra na silnice první auto se spalovacím motorem v tehdejší monarchii. Připomenout si to můžete stylově.

Letos ubíhá přes 120 let od chvíle, kdy kopřivnická Tatra vyrobila první automobil se spalovacím motorem a zároveň první takový vůz v Rakousko-Uhersku i celé Střední Evropě. Jmenoval se NW Präsident a továrny automobilky poprvé vyjel v roce 1897. Jako připomenutí této jistě významné události slouží jednak už známá edice 120 náklaďáků Tatra Phoenix Präsident. K nim se ale nyní přidává věc, která je o poznání dostupnější a fanouškům značky také může udělat radost - edici hodinek Prim Präsident.

Tatra si je nechala udělat u firmy Elton na základech modelu Klasik 40 Q. Jsou to jednoduché hodinky s automatickým strojkem kalibr 39, mají nerezové pouzdro, bílý číselník a řemínek z černé hovězí kůže. Jejich hlavním specifikem je stylizovaný nápis „Präsident” v dolní půlce ciferníku a totéž s logem Tatry a připomenutím zmíněného výročí na opačné straně.

Tyto hodinky dává Tatra jednak darem ke každému ze 120 vozů Tatra Phoenix Präsident, kvůli nim si ale nemusíte kupovat náklaďák za mnoho milionů korun. V prodeji jsou i samostatně cenou 12 900 Kč. Na to, že se jedná o speciální limitovanou edici k takovému výročí je to cena relativně příznivá. A rozhodně je to nejnižší cena za cokoli, co si může říkat Tatra Präsident.

Pokud se rozhodnete, že náklaďák by byl k hodinkám zajímavé příslušenství, vězte, že Tatra Phoenix Präsident dostala speciální barvy kabiny. Je k mání s motory Paccar MX-11 nebo MX-13 o výkonu 396 až 510 koní, s „denní” nebo „spací” kabinou a s podvozkem 4x4, 6x6 nebo 8x8. Převodovka může být manuální ZF EcoSplit nebo robotizovaná ZF AS Tronic a můžete si připlatit za motorovou brzdu MX nebo intardér.

Toto je Tatra Präsident, kterou si můžete dovolit. Slaví 120 let revolučního vozu - 1 - tatra prim prasident hodinky 01Toto je Tatra Präsident, kterou si můžete dovolit. Slaví 120 let revolučního vozu - 2 - tatra prim prasident hodinky 02Toto je Tatra Präsident, kterou si můžete dovolit. Slaví 120 let revolučního vozu - 3 - tatra prim prasident hodinky 03Toto je Tatra Präsident, kterou si můžete dovolit. Slaví 120 let revolučního vozu - 4 - tatra prim prasident hodinky 04Toto je Tatra Präsident, kterou si můžete dovolit. Slaví 120 let revolučního vozu - 5 - tatra prim prasident hodinky 05
Tatra vyrobila ke 120. výročí přelomového modelu Präsident nejen speciální náklaďák, ale i zvláštní hodinky s o poznání příznivější cenovkou

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše