Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu

Dostat výpověď před Vánoci je asi to nejhorší, co se člověku může stát a odstupné v podobě 10 pneumatik zní jako krutý žert. Ve skutečnosti je ale hodnotnější, než by vás kdy napadlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu

12.12.2018 | Mirek Mazal

Dostat výpověď před Vánoci je asi to nejhorší, co se člověku může stát a odstupné v podobě 10 pneumatik zní jako krutý žert. Ve skutečnosti je ale hodnotnější, než by vás kdy napadlo.

Venezuela se potýká s hospodářskou krizí a sankce Spojených států její stabilitu dále podkopaly. Projevilo se to i na ochotě či vůbec možnosti zahraničních firem v této zemi dále působit a jedna po druhé si balí fidlátka. Úprk ze země zvolil také pneumatikářský gigant Goodyear, který se rozhodl uzavřít svou tamní továrnu. „Zastavit výrobu nebylo jednoduché rozhodnutí. Našim cílem bylo udržet činnost, ale ekonomické podmínky a sankce USA to znemožnily,“ stojí v prohlášení značky.

Propuštění zaměstnanci venezuelské továrny na výrobu pneumatik byli nuceni těsně před Vánoci přijmout výpověď a na cestu dostali vlastnoručně vyrobené odstupné. Balíček na rozloučenou od bývalého chlebodárce se skládal z deseti kusů pneumatik značky Goodyear.

Zní to jako krutý žert, s ohledem na situaci v zemi se ale lepší obutí stalo ve Venezuele extrémně ceněným zbožím na černém trhu. Šikovný obchodník může s trochou štěstí prodat nezvyklý dar za cenu mnohonásobně převyšující tu, za kterou je k mání u nás. Peníze z tak mohou posloužit k obživě rodiny i na řadu měsíců, na což by standardní odstupné nestačilo.

Americký gumárenský gigant následoval podniky jako Kellogg nebo Kimberly-Clark. Sankce uvalené na desítky významných Venezuelanů kolaps venezuelské ekonomiky mocně podporují, Američané ale říkají, že nemají na výběr - zacílené osoby podporují korupci, obchodují s drogami a páchají zločiny proti lidskosti.


Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu - 1 - Goodyear uzavrel tovarnu a daroval pneu delnikum 01Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu - 2 - Goodyear uzavrel tovarnu a daroval pneu delnikum 02Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu - 3 - Goodyear uzavrel tovarnu a daroval pneu delnikum 03Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu - 4 - Goodyear uzavrel tovarnu a daroval pneu delnikum 04Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu - 5 - Goodyear uzavrel tovarnu a daroval pneu delnikum 05Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu - 6 - Goodyear uzavrel tovarnu a daroval pneu delnikum 06Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu - 7 - Goodyear uzavrel tovarnu a daroval pneu delnikum 07Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu - 8 - Goodyear uzavrel tovarnu a daroval pneu delnikum 08Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu - 9 - Goodyear uzavrel tovarnu a daroval pneu delnikum 09Továrna na pneumatiky propustila všechny zaměstnance, jako odstupné dostali 10 pneu - 10 - Goodyear uzavrel tovarnu a daroval pneu delnikum 10
Venezuelané dostali k Vánocům výpověď a ještě balík pneumatik Goodyear. To druhé ze zajímavější odstupné, než se na první pohled zdá

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama