Reklama

Tovární pilot Mercedesu se utrhl na Ringu, s Éčkem ničil prototypy BMW a Hyundai (videa)

Oficiální testování aut na Nordschleife je málokdy vzrušující podívaná. Tyto jízdy nemaskovaných Mercedesů ale mají potenciál pobavit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tovární pilot Mercedesu se utrhl na Ringu, s Éčkem ničil prototypy BMW a Hyundai (videa)

8.11.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Oficiální testování aut na Nordschleife je málokdy vzrušující podívaná. Tyto jízdy nemaskovaných Mercedesů ale mají potenciál pobavit.

Zima je již pomalu za dveřmi, sníh tedy v brzké době můžeme očekávat nejen na českých cestách, ale rovněž v pohoří Eifel. Z toho důvodu je tedy nejspíše první prosincový víkend tím posledním, kdy se letos odehrají turistické jízdy. V případě testů automobilek sice omezení nejsou tak striktní, nicméně i v jejich případě se chystá zimní přestávka. Není tedy divu, že na Nordschleife je v poslední době opravdu živo.

Se svými novinkami vyrazily na trať BMW i Hyundai, přičemž obě značky potáhly svůj prototyp kamufláží od podlahy až po střechu. I přes toto opatření je ovšem více než jisté, že mnichovští protahují perka nové generaci řady 3, která se pod interním označením G20 ukáže nejdříve v závěru příštího roku, spíše však ještě o pár měsíců později.

I tento model bude postaven na modulární platformě CLAR, se kterou je spojena hmotnostní dieta. Proto nepřekvapí, že pod kapotou se znovu počítá v základu s 1,5litrovým tříválcem a také tříválcovým hybridem. Aby pak úkroků od někdejšího zaměření na řidiče nebylo málo, můžeme zmínit ještě příchod semi-autonomního řízení.

Oproti tomu zástupce korejské značky míří zcela opačným směrem. Jeho prioritou je zábava za volantem, kterou má zaručit uprostřed usazený přeplňovaný dvoulitr, jenž by měl produkovat okolo 300 koní. Tento výkon má přitom přenášet manuální převodovka, tedy další z prvků, který se pro BMW stává přežitkem.

Oproti řadě 3 je však Hyundai RM16 N prozatím jen prototypem, na jehož sériovou výrobu nejspíše můžeme minimálně pár let zapomenout. Korejci totiž nejprve chtějí okolo nové divize N vybudovat dostatečnou fanouškovskou základnu, než pošlou do showroomů modely, jejichž ceny by pro změnu aktuálně poslaly vás do kolen.

Ptáte se, kde máme ty Mercedesy? Podívejte se na videa zachycující testovací jízdy mnichovské a korejské novinky a v obou uvidíte mihnout se nemaskované sedany Mercedesu třídy E. Na rozdíl od zakamuflovaných prototypů se s tím ale moc nemažou a jedou, co jim auto dovolí. Podle informací místních seděl v obou případech za volantem tentýž člověk a je otázkou, co vlastně pro třícípou hvězdu v pohoří Eifel testoval. Eko varianty to asi úplně nebudou, ostré modely to také nejsou. Tak či onak to muselo být podrobeno vysoké zátěži, podívejte se na to sami...

Tovární pilot Mercedesu se utrhl na Ringu, s Éčkem ničil prototypy BMW a Hyundai (videa) - 1 - Mercedes-Benz E-Class 2016 Ring novy videoscreen 01Tovární pilot Mercedesu se utrhl na Ringu, s Éčkem ničil prototypy BMW a Hyundai (videa) - 2 - Mercedes-Benz E-Class 2016 Ring novy videoscreen 02Tovární pilot Mercedesu se utrhl na Ringu, s Éčkem ničil prototypy BMW a Hyundai (videa) - 3 - Mercedes-Benz E-Class 2016 Ring novy videoscreen 03Tovární pilot Mercedesu se utrhl na Ringu, s Éčkem ničil prototypy BMW a Hyundai (videa) - 4 - Mercedes-Benz E-Class 2016 Ring novy videoscreen 04
Pro Mercedes zjevně nejsou překážkou ani prototypy BMW 3 G20...

Tovární pilot Mercedesu se utrhl na Ringu, s Éčkem ničil prototypy BMW a Hyundai (videa) - 5 - Mercedes-Benz E-Class 2016 Ring novy videoscreen 05Tovární pilot Mercedesu se utrhl na Ringu, s Éčkem ničil prototypy BMW a Hyundai (videa) - 6 - Mercedes-Benz E-Class 2016 Ring novy videoscreen 06Tovární pilot Mercedesu se utrhl na Ringu, s Éčkem ničil prototypy BMW a Hyundai (videa) - 7 - Mercedes-Benz E-Class 2016 Ring novy videoscreen 07Tovární pilot Mercedesu se utrhl na Ringu, s Éčkem ničil prototypy BMW a Hyundai (videa) - 8 - Mercedes-Benz E-Class 2016 Ring novy videoscreen 08Tovární pilot Mercedesu se utrhl na Ringu, s Éčkem ničil prototypy BMW a Hyundai (videa) - 9 - Mercedes-Benz E-Class 2016 Ring novy videoscreen 09
...ani Hyundai RM16 N

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama