Reklama

Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení

Zatímco nás v létě interiéry aut spíše odpuzují, existují tvorové, které naopak mohou lákat. Proti tomuto musela zasahovat speciální jednotka policie.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení

3.6.2018 | Petr Prokopec

Zatímco nás v létě interiéry aut spíše odpuzují, existují tvorové, které naopak mohou lákat. Proti tomuto musela zasahovat speciální jednotka policie.

Automobily má většina lidí zafixované jako dopravní prostředky, se kterými sebe či náklad převezou z bodu A do bodu B. Pro někoho pak mohou představovat skvělou investici, pro jiného nemalou porci zábavy. Ne každého ale napadne, že jsou také vyhledávaným útočištěm zvířat. Pokud se ale nad tím zamyslíte, není to až tak překvapivé - horká pohonná jednotka zahřeje v zimě, některé útroby pak mohou být pro změnu v létě dobrou schovkou před sluníčkem, jiné se mohou stát bezpečnou zásobárnou čehokoli.

Právě takto nejspíše uvažovala i kobra, která se před několika málo dny usídlila v minivanu jednoho čínského řidiče. Ten po příchodu do vozu pojal podezření, že se něco takového stalo, a tak raději přivolal policii. Ta dorazila, na její příjezd ale reagovala stejně jako většina hříšníků. Tedy útěkem, ovšem nikoli z vozu - schovala v palubní desce.

Povolána tak musela být speciální jednotka, jejíž člen s pomoci kleští a rukavic kobru z palubky doslova vytáhl a přemístil do klece. Pak ji strážci zákona předali lidem starajícím se o ochranu životního prostředí. Plaz tedy po svém prohřešku nebyl potrestán tím, že by se z něj staly boty či pásek, ale místo toho byl vypuštěn do volné přírody dále od civilizace.

Policie na mnoha místech - tedy nikoliv pouze v Číně - varuje motoristy před teplým počasím. To totiž láká hady z děr na povrch, kde ovšem následně hledají úkryt před přímým sluncem. Jak jsme přitom zmínili v úvodu, automobily jsou v takové chvíli naprostým ideálem. A dostat se i skrze ty nejužší skulinky není pro plaz s pohyblivými žebry zrovna velký problém. Obezřetnost tedy bude na místě i u nás, třebaže na skoro třímetrovou kobru tady obvykle nenarazíte...

Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení - 1 - Policie SWAT Cina bizarni nalez v aute 01Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení - 2 - Policie SWAT Cina bizarni nalez v aute 02Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení - 3 - Policie SWAT Cina bizarni nalez v aute 03Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení - 4 - Policie SWAT Cina bizarni nalez v aute 04Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení - 5 - Policie SWAT Cina bizarni nalez v aute 05Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení - 6 - Policie SWAT Cina bizarni nalez v aute 06Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení - 7 - Policie SWAT Cina bizarni nalez v aute 07Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení - 8 - Policie SWAT Cina bizarni nalez v aute 08Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení - 9 - Policie SWAT Cina bizarni nalez v aute 09Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení - 10 - Policie SWAT Cina bizarni nalez v aute 10Když v létě nastupujete do auta, raději si prohlédněte interiér. Může vás v něm čekat překvapení - 11 - Policie SWAT Cina bizarni nalez v aute 11
Zatímco v Česku vyndavají strážníci z aut zapomenuté děti, v Číně musí čelit jedovatým hadům. O nic příjemnější práce to jistě nebude

Zdroj: CNN

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Reklama

Autobazar

zobrazit vše