Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami

Na špinavých autech většinou najdete prasátka nebo neslušné nápisy. Nikita Goluběv dělá zajímavější věci. Takové, že pak do myčky nepojedete dlouho.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami

21.4.2017 | Marek Bednář | 8 příspěvků

Na špinavých autech většinou najdete prasátka nebo neslušné nápisy. Nikita Goluběv dělá zajímavější věci. Takové, že pak do myčky nepojedete dlouho.

Potkat v zimních měsících neuvěřitelně špinavá auta není problém. Stačí jednou někam jet za horšího počasí, nenavštívit myčku a bláto a další špína ze silnice zůstane na karoserii vozu. Běžně vídáme dodávky a náklaďáky, které mají zezadu očištěná nanejvýš světla a registrační značku, a to asi jen když proti jejich zašpiněnému stavu něco namítala policie.

Běžně na takovýchto autech uvidíte tak možná kresbičku prasátka nebo hanlivé nápisy, ovšem v Moskvě můžete potkat i něco mnohem zajímavějšího - nádherné kresby zvířat, lidí či různých jiných věcí na zadních čelech či stranách aut. Autorem je Nikita Goluběv a pokud se v Moskvě běžně nepohybujete, najdete ho na Instagramu pod jménem „proboynick”.

Goluběv pro své kresby používá kartáče, štětce a taky vlastní prsty. Výsledky jsou vážně zajímavé, mají ale i své stinné stránky. Fakt, že umytí daného auta takto dosáhne mnohem méně, než kdyby na něj nakreslil ono obligátní prasátko, nechme stranou, potíž je jinde.

Dnešní vodou ředitelné laky jsou tak snadno zranitelné, že si stačí z nich nešikovně otřít podobnou špínu třeba papírovým kapesníčkem a „pamatují” si to navždy. I následky Goluběvovy práce tak mohou nést ještě dlouho a leckdo by podobné „čárání” po cizích autech mohl snadno označit za bezohledné. Ostatní to nazvou uměním - sami posuďte, na kterou stranu barikády se řadíte vy...


Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami - 1 - kresby na spinava auta golubev 10Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami - 2 - kresby na spinava auta golubev 01Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami - 3 - kresby na spinava auta golubev 02Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami - 4 - kresby na spinava auta golubev 03Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami - 5 - kresby na spinava auta golubev 04Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami - 6 - kresby na spinava auta golubev 05Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami - 7 - kresby na spinava auta golubev 06Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami - 8 - kresby na spinava auta golubev 07Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami - 9 - kresby na spinava auta golubev 08Umění, nebo bezohlednost? Tento muž zkrášluje špinavá auta kresbami - 10 - kresby na spinava auta golubev 09
Goluběvovy práce vás přimějí auto ještě pár týdnů nemýt, nemusí se to ale obejít bez následků pro auto

Zdroj: proboynick@Instagram přes Jalopnik

Marek Bednář

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama