Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Vietnamský tuning luxusního SUV naznačuje, že lidé u nás mají ještě vkus
23.12.2019 | Mirek Mazal
Není těžké u nás narazit na úpravy aut, pro které se kvůli jejich kýčovitosti vžilo označení „tuzing”. Jak je ale vidno na příkladu vietnamské úpravy Range Roveru Sport, stále může být ještě o dost hůř.
Vkus obyvatel Vietnamu se postupně rýsoval dějinami koloniální nadvlády převládající do roku 1945. Způsob vnímání světa se po dekolonizaci začal formovat přirozenější cestou, současné ideály krásy byly vytvořeny skloubením evropské i orientální kultury. Odlišnosti od středoevropských zvyků jsou ve Vietnamu patrné na každém kroku, ale jeden z přehnaně upravených automobilů je moc i na největší české výstřednosti.
Zcela mimo měřítka se ocitl Range Rover Sport zbarvený do zlaté a stříbrné barvy. Záře drahých kovů oslňuje zvenčí i zevnitř, neznámý majitel se vyřádil na každém centimetru kdysi elegantního vozu trochu ironicky původem z jedné z nejmocnějších koloniálních mocností. Britské SUV ozdobené vietnamským tuningem vypadá jako zboží z tržnice plné smluvních cen. Snaha vypadat majestátně se minula účinkem, místo toho naznačuje, že u nás mají lidé nakonec ještě vkus.
Ne nadarmo zlatá a stříbrná patří na drahou bižuterii, pokrývka SUV je stejně falešná jako řetízek se slevou ze stánku na levnou krásu. Můžeme být snad i rádi, že v Evropě se podobné exempláře vidí jen náhodou a i v umírněné formě vydrží na silnici jen do první kontroly přísné policie.




Nevkusný Range Rover byl zachycen v provozu ve Vietnamu, je to rána i na poměry nejvýstřednějších českých úprav
Zdroj: Auto Junk
Bleskovky
Na nenápadném místě v polském vnitrozemí stojí nedaleko od Česka ráj superaut, kde vedle sebe jen tak postávají Ferrari, Bugatti či Pagani
včera
Moderní poctu ikonickým Lanciím pohání 1000koňový motor od Koenigseggu a je to něco, jeho projev nahání husí kůži
1.6.2026
Řidič lidového superSUV dosáhl v běžném provozu skoro jeho maximální rychlosti, jel 277 km/h. Policie to neocenila
29.5.2026
Nové na MotoForum.cz
- Michael Dunlop si připsal své 34. vítězství na TT včera 17:42
- Časový program na Balatonu včera 15:00
- Alexe Marqueze nahradí Iker Lecuona včera 11:30
- Test Michelinů v Aragonu včera 11:00
- Cílová rychlost: 368,6 km/h! včera 10:00
Nejnovější články
Japonci po fiasku Ferrari Luce zrušili projekt vlastní elektrické vlajkové lodi, nechtějí skončit jako Italové nebo Mercedes
před 9 hodinami
Elektrická auta trápí další dosud nepopsaný problém, tentokrát jde o zdraví a bezpečnost provozu
před 11 hodinami
Že jsou auta z Číny levná? Čínský Rolls-Royce se právě začal prodávat v Rusku za 9 milionů korun
včera
Mladí Japonci našli cestu, jak jezdit supersportovními auty typu Ferrari, aniž by je museli kupovat a půjčovat kdekomu
včera
Na nenápadném místě v polském vnitrozemí stojí nedaleko od Česka ráj superaut, kde vedle sebe jen tak postávají Ferrari, Bugatti či Pagani
včera
Živá témata na fóru
- e90 330i 2006 250kkm + náhradní motor 06.02. 22:32 - mmira
- Onboard videa 06.02. 20:33 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 06.02. 12:19 - pavproch
- Elektromobily a vse kolem nich 06.02. 06:55 - řidičBOB
- Detektory policejních radarů 06.01. 15:43 - pavproch
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 05.31. 19:29 - řidičBOB
- Palivové karty za pomoc s testováním mobilní app. 05.31. 15:37 - Nick N.
- IT poradna 05.31. 14:53 - pavproch
