Reklama

Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete?

Je to trochu věc národní hrdosti, neboť to byl požár českého subdodavatele, který zastavil dodávky vík přihrádek u spolujezdce znemožňuje finalizaci aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete?

16.2.2017 | Marek Bednář | 11 příspěvků

Je to trochu věc národní hrdosti, neboť to byl požár českého subdodavatele, který zastavil dodávky vík přihrádek u spolujezdce znemožňuje finalizaci aut.

Automobilka Volkswagen opět řeší problémy s dodávkami dílů pro některé své vozy. Konkrétně tentokrát chybí víka přihrádek před spolujezdcem pro nový Passat. Problém je až tak vážný, že VW hledá, kam zaparkovat nedokončené Passaty z továrny v Emdenu. Normálně na to má obří parkoviště, jenže ani to tentokrát nestačí.

Automobilka neví, co si počít s neskutečnými 20 tisíci aut, kterým má chybět právě tento díl. Potvrdil to mluvčí Volkswagenu pro německá média. Tentokrát ale údajně není na vině spor Volkswagenu se subdodavateli, jako vloni v létě, nýbrž požár výrobní haly subdodavatele v České republice před třemi týdny.

Volkswagen se snažil řešit výpadek dodávek jiným zdrojem z Číny, to ale vyřešilo pouze několik dnů provozu emdenské fabriky. Dočasná výroba vík u jiné firmy než u té, kterou postihl požár, si vyžádá přepracování výrobní linky, což bude trvat několik týdnů. Nějaký čas zabere i zahájení dodávek z Číny, ovšem to bude údajně kratší doba. Dnes emdenská továrna zahájila čtyřdenní odstávku právě z tohoto důvodu.

VW tak nyní hledá prostor, kam by odstavil desetitisíce nedokončených aut. A nehledá jeden prostor, takový snad ani neexistuje. V úvahu připadají místa do 100 kilometrů v okolí Emdenu. VW zatím uvažuje o využití plochy ve wilhelmshavenském přístavu, který je od Emdenu vzdálený asi 80 km, ale sám o sobě stačit nebude, takže pokud zrovna víte o nějakém volném parkovišti... Můžete zachránit čest českého dodavatele, kterého stihla ona nepříjemná nehoda.

Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete? - 1 - VW Emden tovarna parkoviste 01Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete? - 2 - VW Emden tovarna parkoviste 02Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete? - 3 - VW Emden tovarna parkoviste 03Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete? - 4 - VW Emden tovarna parkoviste 04Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete? - 5 - VW Emden tovarna parkoviste 05Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete? - 6 - VW Emden tovarna parkoviste 06Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete? - 7 - VW Emden tovarna parkoviste 07Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete? - 8 - VW Emden tovarna parkoviste 08Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete? - 9 - VW Emden tovarna parkoviste 09Volkswagen hledá místo, kam by zaparkoval 20 tisíc Passatů. Nepomůžete? - 10 - VW Emden tovarna parkoviste 10
Nedá se říci, že Volkswagen neměl u továrny v Emdenu dost parkovacích míst. Ještě zhruba 20 tisíc mu jich ale chybí...

Zdroj: Automobilwoche

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama