- -

Volvo V90 Cross Country začíná vystrkovat růžky, Paříži se vyhne (video)

Virtuální debut švédské novinky proběhne v horizontu několika dní. Autosalony ovšem Volvo bojkotuje, debut ve městě nad Seinou je tak mimo hru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volvo V90 Cross Country začíná vystrkovat růžky, Paříži se vyhne (video)

9.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Virtuální debut švédské novinky proběhne v horizontu několika dní. Autosalony ovšem Volvo bojkotuje, debut ve městě nad Seinou je tak mimo hru.

Na sklonku května jsme zmínili, že Volvo V90 dorazí také v terénní verzi. Přitom jsme odhalovali, že ta velmi pravděpodobně použije označení Cross Country, neboť písmena XC jsou již zabraná, a to druhou generací švédského crossoveru. Nyní se ukazuje, že tento tip byl trefou do černého, neboť Volvo skutečně chystá novou variantu V90 Cross Country.

K živému debutu tohoto vozu ale velmi pravděpodobně nedojde na konci tohoto měsíce na autosalonu v Paříži, byť tomu první videoupoutávka napovídá. Švédové totiž aktuálně jedou v „šetřícím“ módu, kdy každoročně hodlají navštěvovat na každém kontinentu vždy jen jeden autosalon. V rámci Evropy přitom letos nechyběli jen v Ženevě, mezi vystavovateli pařížské motor show uvedeni nejsou.

Až do listopadového Los Angeles či lednového Detroitu ovšem trpělivost publika značka šponovat nehodlá. Místo toho v tiskové zprávě oznámila, že debut proběhne v polovině září. Tedy v horizontu příštích zhruba deseti dní, velmi pravděpodobně ale již příští týden. V90 Cross Country tak víceméně nikdo jeho „15 minut slávy“ nenaruší.

Stranou tohoto faktu ovšem značka mnoho informací do placu nedala, na zmiňovaném videu spíše komentuje minulost spojenou s předchozími generacemi modelů XC. Na druhou stranu, podoba vozu i jeho technika se dají odtušit. Půjde totiž o základní kombi, jen osazené černými či stříbrnými ochrannými plasty a vyšší světlou výškou.

V motorovém prostoru se však již objeví tytéž čtyřválce z rodiny Drive-E, které nejspíše pošlou výkon pouze na všechna čtyři kola. Video totiž v tomto směru zmiňuje „zcela novou technologii šasí“. Nic bližšího ale již momentálně nemůžeme dodat, snad kromě zmínky o zahájení prodeje, jenž proběhne na počátku příštího roku.

Volvo V90 Cross Country začíná vystrkovat růžky, Paříži se vyhne (video) - 1 - Volvo V90 Cross Country 2017 teaser videoscreen
Pokud chcete ušetřit čas, o mnoho více než tento záběr přídě z nového Cross Country na videu neuvidíte

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše