- -

VW Golf GTI Ringu překonal sám sebe, teď už je rychlý jako kdysi Lambo (video)

Golf GTI Clubsport S zvládl obkroužit Zelené peklo za 7 minut a 47 sekund. Stejný čas kdysi zajelo dvakrát výkonnější Murciélago LP640.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Golf GTI Ringu překonal sám sebe, teď už je rychlý jako kdysi Lambo (video)

8.12.2016 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Golf GTI Clubsport S zvládl obkroužit Zelené peklo za 7 minut a 47 sekund. Stejný čas kdysi zajelo dvakrát výkonnější Murciélago LP640.

Bitva o krále předokolek na Nordschleife pokračuje dále. Naposledy světu hodil rukavici Volkswagen Golf GTI Clubsport S, který legendární okruh zvládl pokořit za 7 minut a 49,21 sekundy. Minulostí se tak stal „zářez“ Hondy Civic Type-R, která předtím porazila Renault Mégane RS 275 Trophy-R, jenž pro změnu pokořil Seat Leon Cupra. Nyní tu ale máme nového rekordmana jímž je...

...Volkswagen Golf GTI Clubsport S. Tedy ten samý vůz, který Ringu kraluje již měsíce. Německá automobilka měla pocit, že její vlajková sportovní loď by mohla být ještě rychlejší než na jaře a proto se na podzim do Zeleného pekla vrátila. Jak nám dokládá nové video, 26. října panovaly v pohoří Eifel dokonalé podmínky pro stanovení nového rekordu.

Za zlepšením času na 7 minut a 47,19 sekundy přitom stojí právě dobré podmínky a lepší výkon řidiče, nikoliv žádné další modifikace vozu. Tedy alespoň dle tvrzení automobilky. Pod kapotou by se tedy i nadále mělo nacházet 310 koní, jež na přední kola míří skrze šestistupňový manuál. Oproti sériovému provedení tu nejsou pouze zadní sedadla, nahradila je ochranná klec.

Nejvýkonnější Golf současnosti je tak stejně rychlý jako Lamborghini Murciélago LP640. To zvládlo před deseti lety pokořit okruh taktéž za 7 minut a 47 sekund, navzdory více než dvojnásobnému výkonu. Je ale třeba dodat, že nešlo o tovární záležitost, nýbrž test magazínu Sport Auto. Navíc pneumatiky od té doby udělaly obrovský skok vpřed, jen ony dnes dokáží auta minulých dekád zrychlit klidně o desítky sekund.

VW Golf GTI Ringu překonal sám sebe, teď už je rychlý jako kdysi Lambo (video) - 1 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 novy rekord Ring 01VW Golf GTI Ringu překonal sám sebe, teď už je rychlý jako kdysi Lambo (video) - 2 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 novy rekord Ring 02VW Golf GTI Ringu překonal sám sebe, teď už je rychlý jako kdysi Lambo (video) - 3 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 novy rekord Ring 03VW Golf GTI Ringu překonal sám sebe, teď už je rychlý jako kdysi Lambo (video) - 4 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 novy rekord Ring 04VW Golf GTI Ringu překonal sám sebe, teď už je rychlý jako kdysi Lambo (video) - 5 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 novy rekord Ring 05
Král je mrtev, ať žije král! Volkswagen Golf GTI Clubsport S překonal sám sebe a stanovil nový rekord Ringu pro předokolky

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše