VW vám ukáže, jak v autě přelstít mikrospánek. Přesně podle síťového grafu (video)

24.8.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Německá značka možná odvádí pozornost od problémů, možná chce konat dobro. Pustila do světa návod, jak zatočit s únavou za volantem.

Snad každý z nás již řídil více než dvě hodiny a zažil tak menší či větší únavu za volantem. V závislosti na volném čase pak někteří dali na radu moderních multimediálních systémů, svůj vůz odstavili a doplnili energii u čerpací stanice. Většina motoristů ale zkouší svou slabost spíše překonat, což někdy vede k nehodám způsobeným následky mikrospánku.

Volkswagen se možná i ve snaze o očištění své reputace, kterou narušila kauza Dieselgate, nyní rozhodl řidiče trochu převychovat. Do světa tak zamířilo nové video, v jehož rámci německá automobilka představuje sérii cviků, se kterými protáhnete kompletně celé tělo a zbavíte se únavy. Začíná se u ramen, dojde ovšem i na hrudník či nohy a vše probíhá dokonale německy - cviky mají své přesné provedení, počet opakování či dobu trvání.

Rady jsou to rozhodně dobré, i když si nejsme jisti, zda je někdo skutečně poslechne přesně tak, jak by měl. Zvláště onen poklus na místě by na odstavném parkovišti mohl vypadat směšně, především pak v hromadném podání. Na druhou stranu, pořád lepší trocha posměchu než mikrospánek a následná nehoda...

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše