Záhadně zapomenutá auta v 15 let zkrachovalé garáži teď i záhadně vzplála

Zpráva o nálezu aut zapomenutých v 15 let zkrachovalém automatickém parkingu zněla pozitivně. Další dění na tomto místě ale už moc pozitivní není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Záhadně zapomenutá auta v 15 let zkrachovalé garáži teď i záhadně vzplála

8.2.2018 | Mirek Mazal | 1 příspěvek

Zpráva o nálezu aut zapomenutých v 15 let zkrachovalém automatickém parkingu zněla pozitivně. Další dění na tomto místě ale už moc pozitivní není.

Před nedávnem jsme se pozastavili nad zapomenutými vozidly ve Skotsku na parkovišti určeném k demolici. Kdysi nejmodernější britský parkovací dům má teď nahradit administrativní budova, proto se musí stará stavba zbourat. Plány ale zdržuje několik objevených vozů, které 15 let nikomu nechyběly. Pracovníci slíbili dohledat majitele nebo jiným způsobem zachránit auta, ale asi se přepočítali. A nebo zvolili jiný plán.

Příběh má totiž pokračování a na happy end to nevypadá. Část aut už na svém místě nestojí, ale ne díky starostlivým dělníkům, naopak zřejmě následkem jejich neopatrnosti. Na místě totiž vznikl požár, který minimálně jeden zapomenutý automobil zničil. Příčina zatím nebyla stanovena, nejpravděpodobnější je ale možnost, ze pracovníci odstraňovali zbytky stavby a odstavené auto vzplálo nedopatřením. Hovoří se ale i o tom, že bylo zapáleno záměrně, aby se s jeho odstraněním nikdo nemusel zdržovat.

Tak či onak je to smutné. Norbert Swizzle‏, který je autorem snímků níže, už vyfotil jen plameny a hustý černý dým. Právě on pod fotkami optimističtěji říká, že zaměstnanci na stavbě nejspíše odřezávali železnou konstrukci a padající jiskry způsobily vzplanutí. Museli být přivolaní hasiči, aby se postarali o jednoho z posledních plechových nájemců parkovací budovy. K žádným zraněním naštěstí nedošlo.

Sliby o záchraně aut se začínají rozplývat. Pár jich ještě stojí na místě, ale pokud budou dělníci pokračovat stejným stylem, moc toho nezůstane. Mohla by to být pro auta příjemná sprcha, kdyby je po 15 letech stání na jednom místě pod vrstvou špíny spláchl proud hasičské hadice. To všem jen za situace, kdy by tomuto „ošplouchnutí” nepředcházel požár. Uvidíme, co se na staveništi přihodí příště, tohle místo je zjevně trochu prokleté...


Záhadně zapomenutá auta v 15 let zkrachovalé garáži teď i záhadně vzplála - 1 - Bourani Skotske garaze zpusobilo pozar 01Záhadně zapomenutá auta v 15 let zkrachovalé garáži teď i záhadně vzplála - 2 - Bourani Skotske garaze zpusobilo pozar 02
Požár zachytil na mobilní telefon pracovník z protější budovy

Záhadně zapomenutá auta v 15 let zkrachovalé garáži teď i záhadně vzplála - 3 - Parkovaci dum Skotsko uveznena auta 02Záhadně zapomenutá auta v 15 let zkrachovalé garáži teď i záhadně vzplála - 4 - Parkovaci dum Skotsko uveznena auta 03Záhadně zapomenutá auta v 15 let zkrachovalé garáži teď i záhadně vzplála - 5 - Parkovaci dum Skotsko uveznena auta 04Záhadně zapomenutá auta v 15 let zkrachovalé garáži teď i záhadně vzplála - 6 - Auta zapomenuta v automaticke parkovaci garazi 15 let 01Záhadně zapomenutá auta v 15 let zkrachovalé garáži teď i záhadně vzplála - 7 - Auta zapomenuta v automaticke parkovaci garazi 15 let 02Záhadně zapomenutá auta v 15 let zkrachovalé garáži teď i záhadně vzplála - 8 - Auta zapomenuta v automaticke parkovaci garazi 15 let 03Záhadně zapomenutá auta v 15 let zkrachovalé garáži teď i záhadně vzplála - 9 - Parkovaci dum Skotsko uveznena auta 08
Zaparkované Fiaty Uno a Austin Maestro ještě před nečekaným zásahem hasičů

Zdroj: Norbert Swizzle@Twitter

Mirek Mazal

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše