Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Žár při lesních požárech může být tak obrovský, že autům roztaví kola
1.12.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Že lesní požár není nic příjemného, jistě není třeba říkat. Že žár dosahuje takové míry, až se kola aut doslova roztékají po parkovišti, ale překvapí.
Americký stát Tennesse, přesněji okolí města Gatlinburg na hranici národního parku Great Smoky Mountains, v těchto dnech sužuje lesní požár. Bylo evakuováno na 15 tisíc lidí, ovšem co mnohdy zůstalo na pospas plamenům, jsou auta. Ta můžou sloužit jako příměr k tomu, jak ohromný žár byl na místě.
Že shořely všechny nekovové části, nepřekvapí, těmto se ale roztekla i kola z hliníkové slitiny. Připomínáme, že teplota tání hliníku je cca 660 °C, takže žár tu musel být opravdu ohromný, z pohledu hořícího lesa až neuvěřitelný. Na pozadí obecné destrukce způsobené nekontrolovatelným ohněm vypadá tento výjev o to víc apokalypticky.
Ve světle výše zmíněného se tak jeví snaha lesním požárem projet, kterou si můžete prohlédnout na videu níže, jako docela nebezpečný kousek. Na druhou stanu, pokud máte na výběr prostě uhořet doma na gauči nebo takhle zkusit uniknout, je asi volba jasná.
Video je vskutku thriller, ale posádce pick-upu se povede zachránit jednoho člověka navíc - auto, které jim ke konci videa blokuje cestu, mělo prý za volantem dezorientovaného seniora, který neviděl na cestu, takže se rozhodl zůstat na místě. Pick-up ho předjel a senior se znovu vydal na cestu, držel se zadních světel pick-upu.



Teplota tání hliníku je 660 °C...
Zdroje: Jalopnik
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Přímé klání dvou dvanáctiválcových italských klenotů je jako z jiné doby, majitele vyšly na 240 milionů korun
včeraExpert před summitem NATO varuje ty, kteří se lepí k silnici: Limuzína prezidenta USA vás klidně přejede
23.6.2025Řidič off-roadu Toyoty při honičce zmizel policii vskutku svérázným způsobem, vzal to obchodním centrem
22.6.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Obří loď převážející přes 3 tisíce aut, kterou nejspíš zapálila ta elektrická, konečně dohořela. Šla ke dnu
před hodinouBez elektrifikace. Automobilky začínají chápat, že prodejním argumentem je dnes pravý opak toho, co roky marně přiživují
včeraPrvní majitel dodnes zachoval nejvíc žádoucí verzi legendárního Ferrari F40 ve stavu nového auta, trhne na tom desítky milionů
včeraS novými auty je stále víc problémů, varují Němci, podle tamního profesora je defektů dvaapůlkrát víc než u starších vozů
včeraPřímé klání dvou dvanáctiválcových italských klenotů je jako z jiné doby, majitele vyšly na 240 milionů korun
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva