Reklama

Ze života bohatých a slavných: přezka na pásek Bugatti vyjde na 1,67 milionu Kč

Jsme těmi posledními, kteří by někomu něco záviděli, pozvednutí obočí na přezkou pásku v ceně už solidního sportovního auta si ale neodpustíme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ze života bohatých a slavných: přezka na pásek Bugatti vyjde na 1,67 milionu Kč

29.12.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Jsme těmi posledními, kteří by někomu něco záviděli, pozvednutí obočí na přezkou pásku v ceně už solidního sportovního auta si ale neodpustíme.

Model Veyron je coby jediný produkt značky Bugatti v posledních letech autem plným paradoxů. Se svou cenou v řádu desítek milionů korun je jedním z nejdražších aut světa, přesto se jej už podařilo prodat 400 kusů. To zní jako velký úspěch, i kdyby ale automobilka touto dobou rozprodala celou produkci, nic by to nezměnilo na tom, že jde o jedno z nejvíce prodělečných aut všech dob. Jeho vývoj byl prostě tak drahý, že ani ohromná cenovka nedokáže zajistit návratnost a jistě i proto se majitel značky Bugatti, koncern Volkswagen, snaží tuto „marku” využít také jinými způsoby. A tak ji tentokrát propůjčil dalšímu z luxusních doplňků, který se svou cenou může rovnat už velmi solidnímu automobilu.

Jedná se o pánskou přezku na pásek, kterou jistě mnoho mužů považuje za důležitou část svého image. Pokud některý z majitelů Veyronu předpokládá, že by vedle auta za nějakých 40 milionů nevypadal pásek některé z prostějovských oděvních firem dobře, může sáhnout po dílu švýcarského šperkaře a hodináře Rolanda Itena, který právě pro Bugatti vyrobil resp. vyrobí sérii 44 přezek na opasek ve čtyřech různých verzích. Na snímcích můžete vidět tu, která se navenek honosí bílým zlatem a vznikla v 11 exemplářích. Dalších 11 exemplářů bude z růžového zlata a přijdou ještě dvě série v jiném, zatím blíže neupřesněném provedení.

Dílo vyhlížející spíše jako přenosný orloj se prý svou technickou precizností může srovnávat s motorem Bugatti a krom vnějšího zlatého provedení se vyznačuje i další stovkou částí ze safírů, titanu, oceli a dalších druhů zlata. Prý také umožňuje velmi přesné nastavení délky opasku, což je jeho jediná zdůrazňovaná funkční přednost. Zbytek je jen styl, který vás přijde na těžko uvěřitelných 84 000 amerických dolarů, tedy asi 1,67 milionu Kč, za to si lze pořídit třeba Porsche Cayman pro každodenní ježdění k poštovní schránce. Na druhou stranu nepochybujeme, že se najdou tací, kteří to budou považovat za vhodný doplněk ke svému Veyronu, jiní pak za ukázku toho, že nemusí mít Veyron, aby mohli mít něco od Bugatti. Ostatně automobilka a mistr Iten předpokládají, že takových na světě najdou skoro padesátku...


Ze života bohatých a slavných: přezka na pásek Bugatti vyjde na 1,67 milionu Kč - 1 - Bugatti prezka pasek Roland Iten 01Ze života bohatých a slavných: přezka na pásek Bugatti vyjde na 1,67 milionu Kč - 2 - Bugatti prezka pasek Roland Iten 02
Pokud jste dostali pod stromeček více hotovosti a nevíte, co s ní, tato přezka se jeví být jako vhodný objekt zájmu...

Zdroj: Supercarkids přes Worldcarfans

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše