Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali

Děsivé záběry psychicky zjevně labilního muže s benzínem a zapalovačem v ruce vypadají jak z natáčení hororového filmu, byla to ale realita jednoho všedního edmontonského dne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali

18.4.2019 | Mirek Mazal

Děsivé záběry psychicky zjevně labilního muže s benzínem a zapalovačem v ruce vypadají jak z natáčení hororového filmu, byla to ale realita jednoho všedního edmontonského dne.

Běžný den obyvatel kanadského Edmontonu se proměnil v horor kvůli psychicky narušenému jedinci, který si svůj vztek vybíjel na nevinných spoluobčanech. Teprve 22letý Malice Sutton měl asi hodně špatný den. Jeho běsnění je zachyceno na několika autentických kamerových záběrech. Labilní žhář chodil metropolí Alberty s kanystrem a zapalovačem v ruce. Divoká gesta doprovázel podpalováním jedoucích i stojících aut - podle místních zpráv jich zapálil více než tucet bez jakéhokoliv smysluplného výběru. Vždy z ulice Whyte Avenue přistoupil k vozu, polil jej benzínem a škrtl.

Sutton oblečený do kompletně černého oděvu útočil především na osobní automobily, možná jeho zuřivou náladu vyprovokovala doprava těmito prostředky. Fanoušek motorismu to jistě není, jinak by si agresivitu vybil mnohem lepším způsobem. Zarážející vysoký počet ohořelých vozidel, mohl ale být ještě vyšší.

Navzdory zjevnému nebezpečí řada lidí neváhala se muži postavit a situaci zachránit i bez pomoci bezpečnostních složek. Muže s hořlavinou pronásledovali civilisté, kteří ho dopadli uvnitř kavárny. Největší dík patří muži v havajské košili a jeho kolegovi s dřevěnou deskou v ruce. Proč se policejní hlídky na místě přes mnohá volání o pomoc neobjevily dříve, zatím nebylo zjištěno. Policie se až později přidala k civilním zachráncům, ale to už šílenec v černém ležel zpacifikovaný na podlaze.

Blázen naštěstí nepřikročil k upalování lidí, i když tomu moc nechybělo. Nebyla hlášena žádná zranění, jen se ví o škodách na majetku. Sutton teď čelí dlouhému seznamu obvinění, příčiny jeho zkratu se prověřují.


Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali - 1 - Zhar zapaloval auta Kanada foto 01Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali - 2 - Zhar zapaloval auta Kanada foto 02Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali - 3 - Zhar zapaloval auta Kanada foto 03Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali - 4 - Zhar zapaloval auta Kanada foto 04Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali - 5 - Zhar zapaloval auta Kanada foto 05Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali - 6 - Zhar zapaloval auta Kanada foto 06Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali - 7 - Zhar zapaloval auta Kanada foto 07Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali - 8 - Zhar zapaloval auta Kanada foto 08
Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali - 9 - Zhar zapaloval auta Kanada foto 09Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali - 10 - Zhar zapaloval auta Kanada foto 10Žhář na ulici zapálil víc jak 12 náhodně vybraných aut, lidé ho sami zpacifikovali - 11 - Zhar zapaloval auta Kanada foto 11
Nepochopitelný útok žháře na automobily zažili obyvatelé Edmontonu

Zdroj: Vice

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama