Reklama

Zloděj nechtěně ukázal světu, jak lze z běžného auta udělat nejnovější McLaren

Volva jsou odolná proti následkům autonehody, zlodějům se ale ubránit nedokážou. V tomto případě se ovšem ukázalo ještě něco trochu jiného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Zloděj nechtěně ukázal světu, jak lze z běžného auta udělat nejnovější McLaren

11.3.2018 | Mirek Mazal | 13 příspěvků

Volva jsou odolná proti následkům autonehody, zlodějům se ale ubránit nedokážou. V tomto případě se ovšem ukázalo ještě něco trochu jiného.

Po světě se rozmáhají krádeže automobilů. Místo toho, aby zlodějů ubývalo, roste jejich počet nemilým tempem. Často zmizí neudržované auto, do kterého by to nikdo neřekl, ale důvod je ten, že zloděje paradoxně už tolik nevzrušují celá auta, vymontují z nich jen potřebné části. Rozmohly se krádeže jednotlivých dílů či aut na díly na základě poptávky od zákazníků. Pro zloděje je jednodušší udat světlomety nebo airbagy než celé auto, nemluvě o horší postižitelnosti pachatelů.

Na vlastní kůži zažil pokřivenou současnost majitel Volva V60 první generace. Černý rodinný kočár přišel v Nizozemsku o přední světlomety. Na ulici v řadě ostatních netknutých aut zůstalo rozbité sklo a slepé Volvo, které nyní připomíná masařku. Je to jistě nešťastná událost, lze na ni ale hledět i trochu pozitivněji.

Když se majitel vozu a autor snímků poděli o svou smůlu na internetu, nedočkal se jen politování a projevů zloby nad chováním některých lidí, bylo mu naznačeno, že tím i něco získal - jeho auto teď vypadá trochu jako nejnovější sériově vyráběný McLaren, model 720S. A i když je to jen slabá náplast na chybějící světla, něco k pousmání na tom je.

Britský sporťák se čtyřlitrovým motorem V8 totiž skutečně nahradil přední lampy minimalistickými proužky ze světelných diod a ve volném prostoru v místech obvyklého výskytu světlometů jsou teď díry jako u onoho nebohého Volva. Ty slouží ke vstupu čerstvého vzduchu usnadňující chlazení techniky a McLaren je přesvědčený, že to je aerodynamicky efektivnější než v případě konvenčního umístění chladičů. Nemluvě o tom, že vstupy jsou tak příhodněji o něco výše nad zemí.

Okradený majitel Volva V60 asi neměl na podobné fóry náladu, ale v takové chvíli ani jemu nezbylo než to vzít s humorem. Zloděj to tak jistě nezamýšlel, ale jednou byl alespoň k něčemu dobrý. Nakonec i k tomu, že podoba výsledku celý příběh dostala do médií, přesto máme obavu, že šance na jeho dopadení jsou naprosto mizivé...

Zloděj nechtěně ukázal světu, jak lze z běžného auta udělat nejnovější McLaren - 1 - Volvo V60 prvni generace kradez svetel 01Zloděj nechtěně ukázal světu, jak lze z běžného auta udělat nejnovější McLaren - 2 - Volvo V60 prvni generace kradez svetel 02Zloděj nechtěně ukázal světu, jak lze z běžného auta udělat nejnovější McLaren - 3 - McLaren 720S oficialni foto Zeneva 2017 02
Protivná zkušenost, ale možný návod, jak přiblížit vzezření obyčejného auta McLarenu 720S

Zdroj: Auto Junk

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše