Zvíře vám na silnici nemusí do cesty jen vběhnout, vaše auto může i přeskočit

Pozoruhodný skok se podařilo nafotit jednomu z řidičů na lesní silnici. V tomto případě by kontakt s ním asi vadil jen šoférům autobusů nebo kamionů, běžné auto by jistě přeskočilo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Zvíře vám na silnici nemusí do cesty jen vběhnout, vaše auto může i přeskočit

21.8.2019 | Petr Miler

Pozoruhodný skok se podařilo nafotit jednomu z řidičů na lesní silnici. V tomto případě by kontakt s ním asi vadil jen šoférům autobusů nebo kamionů, běžné auto by jistě přeskočilo.

V tuto část roku je konfrontace se zvěří na silnici poměrně neobvyklá, blíží se ale chvíle, kdy bude znovu dobré vědět, co v takovém případě dělat a nedělat. Také na tuto situaci tedy lze reagovat lépe i hůře, obecně vzato je to ale jeden z těch momentů, kdy je řidič prakticky bezmocný. V takové pozici tedy může být příjemné vědět, že věta „zkřížilo mi cestu zvíře” nemusí nutně znamenat nehodu.

Dosvědčují to fotky, o které se na Facebooku podělil Kanaďan Tom Haddow. Nejsme zrovna kovaní v zoologii, a tak identifikaci zvířete jako losa berte pouze orientačně, každopádně jde o vysokou, která se v některých částech roku plete do cesty na silnicích dost často. Běžně jde o velmi nepříjemný okamžik, protože se jedná o velká, těžká a vysoká zvířata, která mohou ohrozit nejen auto, ale i posádku. V případě, kdybyste potkali losa, jako tohoto, se ale nemusíte ničeho obávat.

Dotyčný tvor se na silnici vydal z takového místa a takovým způsobem, že ji doslova přeletěl. Z fotky není snadné určit, jak vysoko nad cestou byl, minimálně dva metry to ale budou jistě. A to by v případě většiny aut stačilo k tomu, aby se přes ně zvíře prostě přeneslo. Tady zřejmě takto silnici křížilo několik zvířat za sebou, proto tasil foťák nejen autor snímků, ale i posádka vozu před nimi, na každý pád zaznamenal pozoruhodnou věc. Možná už příroda tyto tvory naučila, že autům se na silnici nemusí jen vyhýbat, mohou je i přeskočit.

Samozřejmě, co může těšit nás jako řidiče osobních aut, nemusí těšit jiné. Například šoféři autobusů nebo kamionů by z takového skoku naopak mohli být dost nešťastní, neboť by jim zvíře dost možná skončilo přímo v kabině. Za normálních okolností je obvyklý kontakt s nimi pro změnu až tak moc trápit nemusí.


Zvíře vám na silnici nemusí do cesty jen vběhnout, vaše auto může i přeskočit - 1 - Los preskok silnice 01Zvíře vám na silnici nemusí do cesty jen vběhnout, vaše auto může i přeskočit - 2 - Los preskok silnice 02Zvíře vám na silnici nemusí do cesty jen vběhnout, vaše auto může i přeskočit - 3 - Los preskok silnice 03
Úžasný přelet silnice předvedl kanadský los. Možná už příroda tyto tvory naučila, že autům se na silnici nemusí jen vyhýbat, mohou je i přeskočit

Zdroj: Tom Haddow@Facebook

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama