Home > Rubriky a sekce > Fascinace a historie > Článek
Dekády ztracené auto z Bullitta bylo objeveno, nyní se prodalo tisíckrát dráž
11.1.2020 | Petr Prokopec
Je to jedno z nejznámějších aut na světě, přesto bylo po dekády považováno za ztracené. Nakonec se ale vynořilo z temnot a nyní bylo draze prodáno v aukci.
Pokud patříte mezi fanoušky původního Fordu Mustang, pak jste v posledních letech nejspíše nevycházeli z úžasu. Mezi „živé“ se vrátily oba exempláře kultovního amerického pony caru, jenž byly používány při natáčení slavného snímku Bullitt (u nás Bullittův případ) se Stevem McQueenem v hlavní roli. Zatímco kaskadérský vůz byl ve velmi zbědovaném stavu nalezen v roce 2017 v Mexiku, druhý byl až do roku 2018 označován za ztracený. Jeho stávající majitel Sean Kiernan však nakonec přiznal, že jeho rodina jej vlastní již přes 40 let.
Kiernan vůz zdědil po svém otci Bobovi, který jej původně pořídil pro svou manželku. Když se však v roce 1980 porouchala spojka, Mustang zamířil na několik dekád do garáže. Z té jej vytáhl Sean až po otcově pohřbu, kdy se rozhodl, že filmová legenda by mohla znovu vykouknout na svět. Nejprve se však pustil alespoň do základních oprav, které nakonec vyústily v provozuschopný stav. Ford navíc originál mohl využít při prezentaci nové verze, kterou však letitý vůz při premiéře bez problémů zastínil.
Asi nikdo se v tu chvíli nedivil Seanovi, že kultovní Mustang stejně jako jeho otec nehodlá prodat. Současný majitel ale nakonec změnil názor a vůz do světa poslal. Kupé lakované tmavě zelenou barvou se stalo hlavní hvězdou aukce Kissimmee 2020, kterou pořádá společnost Mecum tento víkend na Floridě a tomu odpovídala i jeho cena.
Dražební kladívko se nad vozem vznášelo docela dlouho, nakonec ale odkleplo nejslavnější Mustang novému majiteli za 3,74 milionu dolarů, tedy skoro 85 milionů Kč. Původně se spekulovalo ještě o vyšší částce, takže ani tak vysoká částka nepřichází jako překvapení, přesto stojí za pozornost. Na v podstatě obyčejný Mustang koupený pro potřeby filmařů za 3,5 tisíce dolarů je to pořádná suma - více jak tisícinásobek původní ceny. Ale pochopitelně, hodnotu zde má hlavně jeho historie.
Kdo se stal novým majitelem, zatím nevíme, bude ale jen na něm, zda auto dále ponechá v současném, do značné míry originálním stavu, nebo jej renovuje. Nyní už jen dodáme, že Mustang z roku 1968 dostal do vínku osmiválec s 325 koňmi a čtyřstupňový manuál. Jakkoliv však produkce měla oba kusy pouze zapůjčené, dočkaly se kvůli filmové honičce modifikace motoru a podvozku i větších brzd. Veškeré úpravy na voze zůstaly dodnes.




Ford Mustang GT z filmu Bullittův případ byl vydražen společností Mecum za neuvěřitelných 3,74 milionu dolarů












Takto se vůz ukázal už dříve v Detroitu i s vnučkou Steva McQueena po boku



















Vůz je pojízdný, ovšem v původním stavu. Je jen na novém majiteli, zda jej takto nechá či začne renovovat
Zdroj: Mecum Auctions
Bleskovky
Cena nejnovějšího Rolls-Roycu je tak šílená, že i pokus prodat jen 100 aut nejváženějším klientům může skončit fiaskem
před 11 hodinami
Turci nadělili vrcholnému Porsche 911 GT3 RS dvě turba ještě dřív než automobilka, s 884 koňmi se postavilo vrtulníku
včera
Slavná mrtvá automobilka chce zpátky mezi živé, s motorem V8 a sexy designem není bez šance
16.4.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Svého času nejrychlejší naftový kombík světa koupíte už po jednotkách let za cenu Škody Octavia, je to pořád úžasné vše v jednom
před 4 hodinami
AI už řádí mezi zaměstnanci automobilek jako černá ruka. Stará se ale o propuštění jiných lidí než těch, kteří to čekali
před 6 hodinami
Šéf Fordu prodal svůj exotický sporťák, který kdysi sloužil přímo Fordu, za dva roky vlastnictví na něm vydělal majlant
před 7 hodinami
Volha odhalila své už třetí nové moderní auto, teď přidala detaily k jejich výrobě a spolupráci s Volkswagenem
před 9 hodinami
Nová levná značka Audi je zatím totální propadák. Zachránit se zkusí tím, že bude konkurovat skutečnému Audi
před 10 hodinami
Živá témata na fóru
- Onboard videa 04.18. 21:21 - M.Z.
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.18. 20:38 - řidičBOB
- Politický koutek 04.18. 20:35 - řidičBOB
- Kdo má přednost? 04.18. 20:26 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 04.18. 17:50 - jerry
- VZKAZY 04.18. 15:09 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 04.18. 15:02 - pavproch
- Detektory policejních radarů 04.17. 12:08 - pavproch
