Reklama

Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů

U nás tyhle sklady nefrčí, v USA ale ano a můžete je znát z televizního seriálu. Obvykle se v nich najde staré harampádí, v tomto případě to ale byl hotový poklad.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů

15.2.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

U nás tyhle sklady nefrčí, v USA ale ano a můžete je znát z televizního seriálu. Obvykle se v nich najde staré harampádí, v tomto případě to ale byl hotový poklad.

I u nás na televizních obrazovkách běží pořad Válka skladů, v originále The Storage Wars, který ukazuje, jak se také dá v Americe přijít k penězům. Firmy provozující něco, co bychom z našeho pohledu označili za jakési detašované sklepy, zkrátka samostatně stojící malé sklady v podobě kontejnerů či garáží, mohou za určitých okolností toto místo vyprázdnit a jeho obsah rozprodat.

Je zvláštní točit o tom televizní pořad, jenže tahle věc má zápletku. Zájemci o koupi si nemohou obsah skladu pořádně prohlédnout, a tak se v následné aukci uchází v podstatě i zajíce v pytli. Je to trochu loterie, chce to dobrý odhad a také dávku štěstí, abyste pak v aukci dali třeba i desetitisíce korun za něco, co může mít ještě mnohonásobně vyšší cenu. Jinak se může stát, že za takové peníze koupíte jen bezcenný starý otoman, polámané lyže a tuctovou lampu po babičce.

Je to reality show, takže tyto nákupy takto skutečně probíhají, většinou se ale opravdu točí okolo starého harampádí, v němž vítězem je ten, když ona lampa není tuctový kus, ale sběratelská rarita, kterou starožitník vykoupí za o něco vyšší cenu. Ne vždycky to ale musí skončit tak malou „výhrou”.

Prakticky totéž se nedávno odehrálo v USA, jen bez přítomnosti kamer. V zakoupeném kontejneru našli šťastlivci uložený Chevrolet Corvette Z06 z roku 2009. Jak se na místo auto dostalo a proč nestojí někomu v garáži těžko říci, ale podle informací nebylo vozidlo nikdy registrováno. Nálezce si nechal zkontrolovat VIN kód a databáze ukázala, že se nejedná o předmět trestné činnosti. Čistý „trestní rejstřík” dovolil auto hned nabídnout k prodeji za 36 700 USD (754 000 Kč). To už je pořádná suma, navíc nikdo neříká, že bude konečná.

Nejde totiž o jen tak obyčejnou Z06, ale kus s nejnižším nájezdem v celé zemi, jak tvrdí prodejce. Počítadlo ukazuje pouhých 720 mil (1 159 km). Vůz a ve skladu stál na původních pneumatikách pod nánosy prachu, po jejich odstranění ale vykoukl stroj ve velmi dobrém stavu. I zranitelný černý lak vypadá zachovale, zjevných je jen pár škrábanců po stranách a prasklý přední nárazník. Šrámy má ale na svědomí nešetrný transport.

Bez celkového servisu se ovŠem Z06 neobejde, zatím jsou v sedmilitrovém osmiválci prý jen vyměněny provozní kapaliny. Tmavý kožený interiér vyvázl bez zranění a nepotřebuje žádné investice. Je to pozoruhodný nález a jeho nízká cena láká, konečná suma ale bude výsledkem aukce, která stále trvá a prodejní cena každým příhozem stoupá. Do konce dražby zbývá den a tři čtvrtě, takže pokud máte zájem být tak trochu součástí „Války skladů”...

Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 1 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 01Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 2 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 02Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 3 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 03Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 4 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 04Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 5 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 05Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 6 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 06Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 7 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 07Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 8 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 08Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 9 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 09Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 10 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 10Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 11 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 11Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 12 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 12Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 13 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 13Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 14 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 14Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 15 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 15Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 16 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 16Otevřeli opuštěný kontejner a našli v něm tenhle poklad. Je to jako z Válek skladů - 17 - Chevrolet Corvette Z06 2009 nejmene jety inzerce USA 17
Z ošklivého káčátka v kontejneru se vyklubalo krásné kupé. Z06 C6 má pod kapotou sedmilitrový osmiválec

Zdroj: Ebay

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše