Reklama

Nález roku? Podívejte se, co přes 20 let skrývala stará garáž po babičce

Garáže po celém světě jistě skrývají ještě hodně zajímavých aut, jen málokterá ale bude obestírat tak zajímavý příběh, jako tato tři.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Nález roku? Podívejte se, co přes 20 let skrývala stará garáž po babičce

12.8.2018 | Petr Miler

Garáže po celém světě jistě skrývají ještě hodně zajímavých aut, jen málokterá ale bude obestírat tak zajímavý příběh, jako tato tři.

Zejména v posledních letech jsme pravidelně svědky toho, jak více či méně opuštěné garáže, stodoly a sklady po celém světě vydávají svá léta střežená tajemství. Leckdo se diví, jak je vůbec možné, že někdo nechá kdesi v rohu místnosti odstavené často i velmi cenné auto, kterého si desítky let nevšímá. Obvykle to má vysvětlení spojené s osudem předchozího majitele a jeho vztahu k němu. Dnešní příběh není jiný, přesto má své specifikum.

Na Redditu se o něj podělil muž, který na blíže neupřesněném místě USA objevil tři skutečně zajímavé vozy. Když o nich začal hovořit, zmínil se nejprve o tom, že jde o auta po babičce, což jistě nevyvolává velká očekávání. Ne každá babička je ale jako ta vaše či moje, tahle byla opravdu „cool”. Ve své garáži totiž měla schované vzácné Lamborghini Countach, Ferrari 308 a přesněji nespecifikovaný, starší Roadster MG. Kdo by nechtěl mít takovou babičku...

Pochopitelně se nabízí otázka, kde starší dáma k takovým vozům přišla a co s nimi dělala. V druhém případě je odpověď prostá: nic. Proto také vypadají tak, jak vypadají. Jak se dostaly do jejích rukou, je složitější historie. Podle muže, který je objevil a je pochopitelně vnukem oné dámy, vlastnil její manžel v 80. letech půjčovnu supersportů, v níž nabízel mimo jiné tato auta. Po roce 1989 se pro něj tento byznys stal nezajímavým kvůli vysokým cenám pojištění, a tak jej opustil. K některým autům ale měl příliš silný vztah, a tak si je nechal.

Nevíme, jestli je dále používal, nebo zkrátka jen skladoval, od 90. let ale prý nevyjela, muž zemřel a jeho ženě a babičce nálezce buď zůstala jako dědictví nebo ji od začátku patřila. Tak či onak je ani ona neprodala a v garáži zůstala až dodnes, kdy byla vysvobozena jejím vnukem. A ten se může podle všeho těšit na tučnou odměnu, neboť jeho nález může směle kandidovat na ten nejzajímavější, o kterém jsme vás letos mohli informovat.

Ani ono Ferrari a MG jistě nebudou bezcenné stroje, pravým klenotem je tu ale Lamborghini Countach 5000S z roku 1981. Vzniklo v pouhých 321 exemplářích, toto je navíc výjimečné provedení bez zadního přítlačného křídla. Takové snadno může mít cenu i přes 10 milionů Kč - záleží na tom, jak moc sběratelé ocení jeho ojedinělou minulost.

A pak ohrnujte nos nad tím, když někdo říká, že jezdí autem po babičce. Jak vidíte, klidně to může být i staré Ferrari nebo vzácné Lamborghini, stačí mít ty správné předky...


Nález roku? Podívejte se, co přes 20 let skrývala stará garáž po babičce - 1 - Nalez tri sportaku po 20 letech USA 01Nález roku? Podívejte se, co přes 20 let skrývala stará garáž po babičce - 2 - Nalez tri sportaku po 20 letech USA 01aNález roku? Podívejte se, co přes 20 let skrývala stará garáž po babičce - 3 - Nalez tri sportaku po 20 letech USA 02Nález roku? Podívejte se, co přes 20 let skrývala stará garáž po babičce - 4 - Nalez tri sportaku po 20 letech USA 02aNález roku? Podívejte se, co přes 20 let skrývala stará garáž po babičce - 5 - Nalez tri sportaku po 20 letech USA 03Nález roku? Podívejte se, co přes 20 let skrývala stará garáž po babičce - 6 - Nalez tri sportaku po 20 letech USA 04Nález roku? Podívejte se, co přes 20 let skrývala stará garáž po babičce - 7 - Nalez tri sportaku po 20 letech USA 05Nález roku? Podívejte se, co přes 20 let skrývala stará garáž po babičce - 8 - Nalez tri sportaku po 20 letech USA 06Nález roku? Podívejte se, co přes 20 let skrývala stará garáž po babičce - 9 - Nalez tri sportaku po 20 letech USA 07
Vskutku výjimečný nález opuštěnyćh aut se odehrál tento týden v USA. Vnuk nalezl v garáži po babičce Ferrari 308, Lamborghini Countach 5000S a blíže nespecifikovaný starý roadster MG

Zdroj: Reddit

Petr Miler

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama