Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej

Díky své filmové roli se stal jedním z nejznámějších aut na světě, přesto se po dekády nevědělo o jeho výskytu a byl považován za ztracený. Loni se vynořil z temnot, teď míří do aukce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej

25.8.2019 | Petr Prokopec

Díky své filmové roli se stal jedním z nejznámějších aut na světě, přesto se po dekády nevědělo o jeho výskytu a byl považován za ztracený. Loni se vynořil z temnot, teď míří do aukce.

Pokud patříte mezi fanoušky původního Fordu Mustang, pak jste v posledních letech nejspíše nevycházeli z úžasu. Mezi „živé“ se vrátily oba exempláře kultovního amerického pony caru, jenž byly používány při natáčení slavného snímku Bullitt (u nás Bullittův případ) se Stevem McQueenem v hlavní roli. Zatímco kaskadérský vůz byl ve velmi zbědovaném stavu nalezen v roce 2017 v Mexiku, druhý se zdál být až do loňského roku ztracený. Jeho stávající majitel Sean Kiernan však nakonec přiznal, že jeho rodina jej vlastní již přes 40 let.

Kiernan vůz zdědil po svém otci Bobovi, který jej původně pořídil pro svou manželku. Když se však v roce 1980 porouchala spojka, Mustang zamířil na několik dekád do garáže. Z té jej vytáhl Sean až po otcově pohřbu, kdy se rozhodl, že filmová legenda by mohla znovu vykouknout na svět. Nejprve se však pustil alespoň do základních oprav, které nakonec vyústily v provozuschopný stav. Ford navíc originál mohl využít při prezentaci nové verze, kterou však letitý vůz při premiéře bez problémů zastínil.

Asi nikdo se v tu chvíli nedivil Seanovi, že kultovní Mustang stejně jako jeho otec nehodlá prodat. Nyní se však ukazuje, že jablko padlo od stromu docela daleko a Kiernan mladší nakonec vůz pošle do světa. Kupé lakované tmavě zelenou barvou totiž bude hlavní hvězdou aukce Kissimmee 2020, kterou pořádá společnost Mecum od 2. do 12. ledna příštího roku na Floridě.

Toto oznámení zaznělo během Týdne aut v Monterey, kde byl přítomen i jeho současný majitel. Jakkoliv však bylo zjevné, že chystaná dražba pořádně zacloumala jeho emocemi, důvod, proč se nakonec rozhodl Mustang prodat, neprozradil. Rozhodně je to však překvapivé, neboť Kiernan hodlal vyrábět repliky a zájemce by zcela jistě lovil daleko lépe, pokud by byl i nadále vlastníkem originálu.

Ve výsledku ale může být kdokoliv s naditými kapsami za toto rozhodnutí vděčný, neboť jeden z nejikoničtějších vozů všech dob je díky tomu k mání. Loni se přitom mluvilo o tom, že kdyby Sean svolil k prodeji, mohl by okamžitě vyinkasovat čtyři miliony dolarů (cca 93 milionů korun). Je ovšem možné, že dražební kladívko se nakonec zastaví výše - vůz se už dříve snažil koupit Ford nebo McQueenova rodina.

Na počátku ledna nás tak evidentně čeká jedna z dražeb století. My jen dodáme, že Mustang z roku 1968 dostal do vínku osmiválec s 325 koňmi a čtyřstupňový manuál. Jakkoliv však produkce měla oba kusy pouze zapůjčené, dočkaly se kvůli filmové honičce modifikace motoru a podvozku i větších brzd. Veškeré úpravy přitom na voze zůstaly, dočká se jich tedy i nový vlastník.


Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 1 - Ford Mustang Bullitt 1968 oznameni prodeje 01Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 2 - Ford Mustang Bullitt 1968 oznameni prodeje 02Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 3 - Ford Mustang Bullitt 1968 oznameni prodeje 03Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 4 - Ford Mustang Bullitt 1968 oznameni prodeje 04
Ford Mustang GT z filmu Bullittův případ se ukázal před pár dny v Monterey, a to proto, že společnost Mecum oznamovala jeho prodej v lednové aukci

Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 5 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 01Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 6 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 02Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 7 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 03Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 8 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 04Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 9 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 05Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 10 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 06Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 11 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 07Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 12 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 08Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 13 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 09Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 14 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 10Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 15 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 11Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 16 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 12Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 17 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 13
Takto se vůz ukázal v Detroitu i s vnučkou Steva McQueena po boku

Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 18 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 18Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 19 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 19Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 20 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 20Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 21 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 21Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 22 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 22Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 23 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 23Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 24 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 24Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 25 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 25Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 26 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 26Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 27 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 27Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 28 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 28Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 29 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 29Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 30 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 30Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 31 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 31Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 32 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 32Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 33 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 33Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 34 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 34Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 35 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 35Dekády marně hledané auto z Bullitta bylo zázračně objeveno, teď je na prodej - 36 - Ford Mustang Bullit 1968 v Detroitu 36
Vůz je pojízdný, ovšem v původním stavu. Je přitom jen na majiteli, zda jej takto nechá či začne renovovat

Zdroj: Motorious

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama