Rus si postavil motocykl s motorem V8 a automatem. Vypadá jako z Šíleného Maxe

Spojením zdánlivě neslučitelných světů vznikla motorka jako z postapokalyptických filmů. Majitel za jejími řídítky děsí okolí nejen jí samou, ale i svým strašidelným oblekem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Rus si postavil motocykl s motorem V8 a automatem. Vypadá jako z Šíleného Maxe

30.10.2018 | Mirek Mazal

Spojením zdánlivě neslučitelných světů vznikla motorka jako z postapokalyptických filmů. Majitel za jejími řídítky děsí okolí nejen jí samou, ale i svým strašidelným oblekem.

O originální spojení někdy znepřátelených světů aut a motorek se postaral ruský dobrodruh, který který neodmítá ani jedno ze synonym spáleného benzinu. Inspirován přestavbami z USA se doma zadíval na jednu ze svých motorek a pustil se do úplně nového projektu křížícího motocykl s osobním vozem.

Rusa nenapadlo nic lepšího, než vzít vidlicový osmiválec z Lexusu a i s jeho automatickou převodovkou ho vecpat do útlého těla motorky. Zpočátku to byla jen bláznivá idea, jeho nápad ale postupem času dostával stále reálnější obrysy a jednoho dne se autor stroje pustil do práce bez možnosti návratu. Bylo „jen” potřeba sehnat funkční díly.

Motor byl zanedlouho doma, převodovka se také našla, ještě sehnat vhodná kola, odpružení, materiál na upravenou konstrukci a další součásti kostry futuristického díla a mohlo se začít se skládáním do provozuschopného stavu. Improvizovaná výrobní linka v garáži slavila úspěch a na konci mnoha bezesných nocí vznikla řvoucí obluda na dvou kolech.

Majitel říká, že motor má výkon přibližně 300 koní. „Chtěl jsem, aby motocykl byl opravdu pěkný. Ale také jsem musel postupovat tak, aby délka nepřesáhla 3 metry, kvůli homologaci na silnici,“ dodává. Zadní guma na šířku konkuruje nejrychlejším automobilům na trhu, šíře přesahuje 360 milimetrů. Poháněné kolo musí být k motoru připojené dvěma řetězy, aby se podařilo přenést výkon osmiválce na asfalt.

Pojízdný zlobr budí pozornost, kdekoli se objeví, už kvůli svému zvláštnímu vzhledu a hlasitému projevu. Jako by to samo o sobě nestačilo, majitel si na jízdy tímto strojem obléká hábit, který nutí lidi otočit hlavu hned dvakrát. Kožené kalhoty a těžké boty jsou sladěné s bundou ze zvířecí srsti. Nejvíc ze všeho straší helma, která dokonale evokuje scény z filmů o Šíleném Maxovi.

Rus vypadá jako hlava motorkářského gangu na zpustošené planetě, realita je ale jiná. Je to jen nadšenec, který chtěl mít v jednom motorku i auto a nezapadnout do davu. Nedá se říci, že neuspěl...

Rus si postavil motocykl s motorem V8 a automatem. Vypadá jako z Šíleného Maxe - 1 - Motocykl s V8 od Lexusu foto 01Rus si postavil motocykl s motorem V8 a automatem. Vypadá jako z Šíleného Maxe - 2 - Motocykl s V8 od Lexusu foto 02Rus si postavil motocykl s motorem V8 a automatem. Vypadá jako z Šíleného Maxe - 3 - Motocykl s V8 od Lexusu foto 03Rus si postavil motocykl s motorem V8 a automatem. Vypadá jako z Šíleného Maxe - 4 - Motocykl s V8 od Lexusu foto 04Rus si postavil motocykl s motorem V8 a automatem. Vypadá jako z Šíleného Maxe - 5 - Motocykl s V8 od Lexusu foto 05Rus si postavil motocykl s motorem V8 a automatem. Vypadá jako z Šíleného Maxe - 6 - Motocykl s V8 od Lexusu foto 06Rus si postavil motocykl s motorem V8 a automatem. Vypadá jako z Šíleného Maxe - 7 - Motocykl s V8 od Lexusu foto 07
Monstrum na dvou kolech jezdí po Rusku. Na motorce sedí postava jako z hororu, která krotí asi 300koňový osmiválec z Lexusu

Zdroj: Proural

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama