Reklama

Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty

Hřbitovy aut jsou zajímavá místa, byť své kouzlo mají spíše tehdy, když vzniknou mimoděk. Tento náhodou nevznikl, i tak dokáže zaujmout.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty

29.6.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Hřbitovy aut jsou zajímavá místa, byť své kouzlo mají spíše tehdy, když vzniknou mimoděk. Tento náhodou nevznikl, i tak dokáže zaujmout.

Nemusíte být ani fanoušky NASCARu, byste znali jméno Dalea Earnhardta Juniora. Tenhle slavný závodník má za sebou více než 700 podniků, z nichž 50 vyhrál a ve skoro polovině z nich dojel mezi 10 nejlepšími. Je to živoucí legenda, letos v dubnu ale ohlásil, že s koncem letošní sezóny ukončí svou závodní kariéru. Se závodními auty se ovšem stýkat nepřestane, jen má trochu jinou ideu, než asi mají jeho fanoušci.

Tou ideou je vlastní hřbitov závoďáků NASCAR. Earnhardt Jr. ve spolupráci s pár známými na pozemku v Dirty Mo Acres už dlouho vytváří „tajný” hřbitov závodních aut, která už z jakéhokoliv důvodu nemůžou závodit; většinou kvůli nehodě. Předtím je ovšem rozeberou takovým způsobem, že jednak už opravdu nejsou použitelná, a jednak nemůžou třeba únikem oleje způsobit ekologický problém.

Co se děje s vymontovanými motory nám není známo - Earnhardt z nich může něco stavět nebo je prodávat. Anebo si je možná někam schovává a potkáme ho v budoucnu za volantem závodního traktoru, osazeného deseti osmiválci z Nascaru. A možná, když dostane od nějakého týmu poškozené auto, je už bez motoru.

Earnhardt Jr. tuhle kratochvíli provozuje zhruba od roku 2006, jak slyšíme od jednoho z „hrobníků” na videu. Umrlců se tu za to dobu sešlo hodně a některá auta už jsou docela slušně zarostlá. A také vidíme, že se s ukládáním aut nikdo nijak nepáře - neexistuje žádné schéma, kostra auta je prostě pohozena v lese. A někdy doslova - připoutají ji ke stromu a „na vidláka” zpod ní vyjede truck, který ji přivezl. A je hotovo.

Můžete na tuto aktivitu koukat různě, máme ale pocit, že tento hřbitov bude jednou ceněným místem automobilových fandů všeho druhu. A vlastně nejen těch...

Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 1 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 01Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 2 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 02Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 3 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 03Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 4 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 04Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 5 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 05Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 6 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 06Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 7 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 07Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 8 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 08Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 9 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 09Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 10 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 10Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 11 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 11Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 12 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 12Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 13 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 13Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 14 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 14Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 15 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 15Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 16 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 16Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 17 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 17Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 18 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 18Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 19 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 19Slavný závodník už přes 10 let potají buduje hřbitov aut, jsou jich tu tucty - 20 - Dale Earnhardt Jr tajny hrbitov aut 20
V lese na Dirty Mo Acres je už slušná spousta vyřazených, vesměs havarovaných závoďáků

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše