Reklama

Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě

Tenhle dům je opakem načančaných vil a možná právě proto se nám tak líbí. Nebo proto, že si majitel v suterénu vystavil Miuru a staré Porsche 911.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě

13.2.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Tenhle dům je opakem načančaných vil a možná právě proto se nám tak líbí. Nebo proto, že si majitel v suterénu vystavil Miuru a staré Porsche 911.

Hledáte inspiraci pro nové bydlení, na které máte připravenu slušně vysokou sumu, ale děsí vás cokoliv byť vzdáleně připomínajícího „podnikatelské baroko”? Tenhle dům v Belgii může být zajímavou inspirací, máte-li rádi beton a moderní design. A chcete-li mít garáž jako součást společenského prostoru.

Dům na fotkách níže je prací studia Govaert & Vanhoutte Architects a stojí u řeky Leie nedaleko města Ghent. Definují ho pravé úhly, beton a sklo - a ohromná otevřenost vnějšího prostoru s bazénem směrem k řece a také do zahrady s jezírkem. Když ale na pozdravy vodáků odpovídat nechcete, můžete zatáhnout dřevěné zástěny, a dům tak od řeky zcela odclonit.

V patře jsou tři ložnice, ale to podstatnější se ukrývá v suterénu. Je tu garáž pro spoustu aut, propojená s jakousi „man cave” - společenským prostorem pro pány. Aktuálně tu jsou vystavena tři ikonická auta historie a je tu i spousta dalších libůstek - třeba průhled od baru do bazénu, ve kterém jistě nebude problém narazit na nějakou spoře oděnou dámu. Do suterénu v každém případě vede výtah a není to jediný prostor pro parkování aut - je tu i menší garáž v přízemí. Půdorys domu k dispozici nemáme, takže přesnými dispozicemi nemůžeme sloužit, podle autorů ale oba prostory snadno pojmou přes 10 aut.

„Man cave” nabízí také vinotéku, bar a promítačku se stahovacím plátnem. Jediná diskutabilní věc může být sezení - matrace s polštáři takto vypadají sice hezky, ale pohodlím si nejsme stoprocentně jisti. To nicméně jistě bude věc individuálního vkusu, stejně jako rozhodnutí, jaká auta si tu vystavíte.

Nemáme zprávy o tom, že by tento dům byl na prodej, ale zajímavý je zcela rozhodně. I kdyby jen tím, jaká auta si majitel, údajně pětačtyřicetiletý „starý mládenec”, v suterénu prominentně vystavil.

Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 1 - man cave lamborghini miura belgie 01Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 2 - Man Cave Lamborghini Miura Belgie dalsi 01Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 3 - man cave lamborghini miura belgie 02Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 4 - man cave lamborghini miura belgie 03Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 5 - man cave lamborghini miura belgie 04Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 6 - man cave lamborghini miura belgie 05Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 7 - man cave lamborghini miura belgie 06Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 8 - Man Cave Lamborghini Miura Belgie dalsi 02Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 9 - man cave lamborghini miura belgie 07Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 10 - man cave lamborghini miura belgie 08Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 11 - man cave lamborghini miura belgie 09Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 12 - man cave lamborghini miura belgie 10Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 13 - man cave lamborghini miura belgie 11Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 14 - Man Cave Lamborghini Miura Belgie dalsi 03Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 15 - Man Cave Lamborghini Miura Belgie dalsi 04Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 16 - man cave lamborghini miura belgie 12Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 17 - man cave lamborghini miura belgie 13Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 18 - man cave lamborghini miura belgie 14Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 19 - man cave lamborghini miura belgie 15Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 20 - Man Cave Lamborghini Miura Belgie dalsi 05Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 21 - man cave lamborghini miura belgie 16Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 22 - Man Cave Lamborghini Miura Belgie dalsi 06Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 23 - man cave lamborghini miura belgie 17Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 24 - man cave lamborghini miura belgie 18Tohle je dokonalá rezidence svobodného muže, uhrane nejen Miurou ve sklepě - 25 - man cave lamborghini miura belgie 19
Máte rádi modernu a chcete mít pár svých aut nejen v garáži? Tenhle dům může být inspirací

Zdroj: Govaert & Vanhoutte Architects

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše